Bluetooth
Bluetooth® kompatibilitás
A telefonja vagy más Bluetooth-eszköze Model S típussal való használata előtt párosítania kell azt. A Model S párosítása a támogatott Bluetooth-képes eszközökkel való kommunikációhoz szükséges. Legfeljebb tíz Bluetooth-telefon párosítható. Hacsak nem adott meg egy adott telefont Priorty Device eszközként (kiemelt eszköz), vagy ha a Priority Device eszközként megadott telefon nincs hatótávolságon belül, a Model S mindig az utoljára használt telefonhoz csatlakozik (feltéve, hogy az hatótávolságon belül van). Egy másik telefonhoz történő csatlakozáshoz lásd: Csatlakozás párosított eszközhöz.
Bluetooth-eszköz párosítása
A párosítással lehetővé válik, hogy Bluetooth-képes telefont kihangosítva hívásokat kezdeményezzen és fogadjon, hozzáférjen a névjegyzékhez, illetve a legutóbbi hívásokhoz stb. A médiafájlok telefonról történő lejátszását szintén lehetővé teszi. Egy telefon párosítását követően a Model S képes csatlakozni ahhoz, ha a telefon a hatótávolságban van.
Telefon párosításához, a Model Sutasterében ülve kövesse ezeket a lépéseket:
- Gondoskodjon róla, hogy az érintőképernyő és a telefon is be legyen kapcsolva.
- A telefonon engedélyezze a Bluetooth-funkciót és gondoskodjon róla, hogy az legyen felfedezhető.MegjegyzésEhhez egyes telefonokon a művelet hátralévő részét a Bluetooth-beállításokban kell töltenie.
- Érintse meg a Bluetooth ikont, amely az érintőképernyő felső részén elhelyezkedő található.
- Az érintőképernyőn érintse meg az lehetőséget. Az Bluetooth beállítási képernyőn megjelenik a hatótávolságon belül elérhető összes Bluetooth-készülék listája.
- Válassza ki a párosítani kívánt telefont (vagy eszközt). Telefon párosításakor a Bluetooth beállítási képernyőn egy véletlenszerűen generált szám jelenik meg. Telefonja is megjelenít egy számot.
- Ellenőrizze, hogy a két szám megegyezik-e. Ezt követően a telefonon erősítse meg párosítási szándékát.
- Ha a telefonon erre irányuló kérés válik láthatóvá, adja meg, hogy a Model S számára engedélyezi-e a személyes adatokhoz, pl. a naptárhoz, névjegyzékhez és médiafájlokhoz való hozzáférést (lásd: Névjegyek és legutóbbi hívások importálása).
Párosítás esetén a Model S automatikusan csatlakozik, a Bluetooth beállítási képernyőn pedig az eszköz neve mellett megjelenik az aktív kapcsolatot jelző Bluetooth-szimbólum.
A Bluetooth beállítási képernyőt bármikor megjelenítheti, és módosíthatja a csatlakoztatott készülékhez tartozó beállításokat. Egy csatlakoztatott telefon kijelölhető például Elsőbbségi eszközkészülékként. Ez olyan helyzetekben hasznos, amikor egynél több telefon van csatlakoztatva, és mindkét telefont gyakran használják egyszerre a Model S gépkocsiban. Model S a többi eszköz előtt próbál automatikusan csatlakozni az elsőbbségi készülékhez. Ha nincs megadva elsőbbségi készülék vagy az hatótávolságon kívül van, a Model S a legutoljára csatlakoztatott telefonhoz fog csatlakozni (ha van ilyen).
A kb. 2018. április után gyártott gépjárművek esetében: Ha a Bluetooth-párosítás rendkívül sok ideig tart, állítsa vissza a Bluetooth funkciót a Model S párosítását. A Bluetooth visszaállítása után előfordulhat, hogy a Model S elfelejti a korábban párosított eszközöket.
megérintésével. Előfordulhat, hogy néhány percet várnia kell. A visszaállítást követően próbálja meg aNévjegyek és legutóbbi hívások importálása
Miután egy telefont párosított, a Bluetooth beállítási képernyőn megadhatja, hogy engedélyezni kívánja-e a telefon névjegyzékéhez, legutóbbi hívásaihoz és az SMS-ekhez való hozzáférést. Ha engedélyezi a hozzáférést, a telefon alkalmazással hívásokat kezdeményezhet és üzeneteket küldhet a névjegyzékben és a híváslistában szereplők számára (lásd: Telefon, naptár és webkonferencia). Ahhoz, hogy a névjegyek importálhatók legyenek, a telefont be kell állítani a szinkronizáció engedélyezésére, vagy a telefonon megjelenő felugró ablakban meg kell erősíteni a névjegyek szinkronizálására irányuló szándékot. Ez a használt telefon típusától függ. Részletekért olvassa el a telefonhoz mellékelt dokumentációt.
Bluetooth-eszköz párosításának megszüntetése
Ha le kívánja választani a telefont vagy a Bluetooth-eszközt, de később újra használni szeretné azt, egyszerűen érintse meg a Bluetooth beállítási képernyőn látható Disconnect lehetőséget. Ha nem kívánja az eszközt tovább használni a Model S típussal, érintse meg a Forget This Device lehetőséget. Ha egy készülék elfelejtését követően ismét használni kívánja azt a Model S gépjárművel, ismét párosítani kell azt (lásd: Bluetooth-eszköz párosítása).
Csatlakozás párosított eszközhöz
Model S automatikusan csatlakozik egy, a Bluetooth-képernyőn Elsőbbségi eszköz készülékként megjelölt telefonhoz. Ha nem állított be elsődleges telefont, a Model S ahhoz a telefonhoz csatlakozik, amelyhez utoljára csatlakozott, feltéve ha az hatótávolságon belül található és be van kapcsolva a Bluetooth funkciója. Ha az utolsó telefon nincs hatótávolságon belül, akkor megpróbál a következő párosított telefonhoz kapcsolódni.
Egy másik telefonhoz történő csatlakozáshoz érintse meg a tetején található Bluetooth ikont. A Bluetooth beállítási képernyőn megjelenik a párosított telefonok listája. Válassza ki azt a telefont, amelyhez kapcsolódni kíván, majd érintse meg a Csatlakoztatáslehetőséget. Ha a listán nem látható az a telefon, amelyhez kapcsolódni szeretne, akkor párosítania kell azt. Lásd: Bluetooth-eszköz párosítása.
Csatlakozás után a Bluetooth beállítási képernyőn a telefon neve mellett megjelenik a Bluetooth szimbólum, jelezve, hogy a Model S csatlakozik a telefonhoz.