Kameraer
Model 3 omfatter de følgende komponentene som aktivt overvåker omgivelsene:
- Det er montert et kamera over grillen på støtfangeren foran (hvis utstyrt).
- Det er montert et kamera over nummerskiltet bak.
- Det er montert et kamera i hver dørstolpe.
- Det er montert to kameraer på frontruten over bakspeilet.
- Det er montert et kamera på hver frontskjerm.
Model 3 har også elektroniske bremsesystemer og styringssystemer med høy presisjon.
Kupékamera
Model 3 er utstyrt med et kupékamera som er plassert over bakspeilet. Se Kupékamera for mer informasjon.
Forovervendt kamera (hvis utstyr)
Model 3 kan være utstyrt med et forovervendt kamera ovenfor grillen på frontfangeren.
Når du vil se visning fra det forovervendte kameraet, kan du når som helst åpne appstarteren og berøre Kamera-appen eller kameraikonet på høyre side av rattet. Sveip opp eller ned for å veksle mellom visning fra kameraet bak, foran og på en av sidene.
Automatisk blindsonekamera
Du kan aktivere eller deaktivere Automatisk blindsonekamera ved å berøre på bilens berøringsskjerm, og deretter berøre Automatisk blindsonekamera .
Når det er aktivert og blinklyset brukes, viser berøringsskjermen bilde fra den tilhørende sidens blinklyskamera. Når et kjøretøy oppdages i blindsonen i et tilstøtende felt, vises en vertikal rød linje på bildet for å varsle deg. Når venstre blinklys brukes og et kjøretøy oppdages, vises for eksempel en vertikal rød linje på venstre side av bildet. Du kan flytte bildet til et annet sted på berøringsskjermen. Bare berør og dra bildet til det nye stedet (gyldige posisjoner vises av skyggelagte områder som dukker opp når du berører og holder inne bildet).
Kjør for å kalibrere kameraer
Model 3 må manøvrere med presisjon når Autopilot -funksjoner brukes. Før egenskaper som Søvnighet hos fører, Intelligent hastighetsassistent, Unngåelse av filskifte og Automatisk nødbremsing kan brukes for første gang eller etter noen typer servicereparasjon, må kameraer derfor utføre en prosess for selvkalibrering. For enkelhets skyld viser berøringsskjermen en fremdriftsindikator.
Når kalibreringen er fullført, er Autopilot -egenskaper, samt aktive sikkerhetsegenskaper, tilgjengelige for bruk. Kalibrering fullføres vanligvis etter å ha kjørt 32–40 km, men avstanden varierer avhengig av vei- og miljøforhold. Kalibreringen fullføres for eksempel raskere når du kjører på en rett vei med flere filer (som en adgangsbegrenset motorvei) og tydelige veimarkeringer (både i filen du kjører i og filene ved siden av). Ta kontakt med Tesla bare hvis Model 3 ikke har fullført kalibreringsprosessen etter å ha kjørt 160 km under forholdene som er beskrevet.
Hvis et kamera er flyttet fra sin kalibrerte posisjon (for eksempel kameraet eller frontruten ble byttet ut), må du fjerne kalibreringen. Dette gjør du ved å berøre . Når kalibreringen er slettet, gjentar Model 3 kalibreringsprosessen. Dette bidrar i mange tilfeller til å kalibrere kameraene på nytt, men Fjern kalibrering løser kanskje ikke alle kamera- og sensorproblemer.
Holde kameraer fri for hindringer
Sørg for at alle kameraer er rene og fri for hindringer før hver kjøretur, og før du bruker Autopilot -funksjonene (se Rengjøring av et kamera). Skitne kameraer og sensorer (hvis utstyrt) samt omgivelsesforhold som regn og utydelig filmerking, kan påvirke Autopilot -ytelsen. Hvis et kamera er tildekket eller ikke har fri sikt, vil Model 3 vise en melding på berøringsskjerm, og Autopilot -funksjonene vil kanskje ikke være tilgjengelige.
Kondens kan dannes inni kameradekslene – spesielt hvis du parkerer bilen utendørs i kalde eller våte forhold. Berøringsskjermen kan vise et varsel om at et kamera er blokkert, og at noen eller alle Autopilot -funksjoner kan være midlertidig begrensede frem til kameraet har fri sikt igjen. Kondensen kan tørkes proaktivt ved å forvarme kupeen til en høy temperatur, slå på aviseren for frontruten samt rette luftventilene foran mot dørstolpene (se Mobilapp).