Dveře
Používání vnějších klik dveří
Lehkým stisknutím kliky se klika vysune za předpokladu, že je Model S odemknutý a v jeho blízkosti je detekován klíč v telefonu nebo klíč. Kliky dveří lze rovněž nastavit klepnutím na tak, aby se automaticky vysunuly, když s klíčem v telefonu nebo klíčem přistoupíte k vozu na straně řidiče. Výběrem možnosti Mimo domov vypnete vysouvání kliky dveří doma (adresu bydliště nastavíte klepnutím na ).
Uchopte kliku a zatažením dveře otevřete.
Pokud kliky nepoužijete do deseti sekund po vysunutí, opět se zasunou. Stisknutím je můžete opět vysunout. Kliky dveří se také zasunou deset sekund po zavření posledních dveří, když se Model S začne pohybovat nebo když Model S zamknete.
V těchto případech lze stisknutím kliky nebo tlačítka odemykání na klíči vysunout kliku dveří. Není nutné resetovat nastavení. Při příštím příchodu k vozu Model S se kliky automaticky vysunou, pokud budou splněny výše uvedené podmínky.
Otevírání dveří zevnitř vozu
Model S má dveře s elektrickým ovládáním. Pokud sedíte uvnitř vozu a chcete otevřít dveře, stiskněte tlačítko v horní části kliky a zatlačením dveře otevřete.
Když jste uvnitř vozu Model S se zařazenou polohou parkování, můžete otevírat a zavírat dveře také pomocí překryvného okna na dotykové obrazovce.
Zamykání a odemykání zevnitř vozu
Pokud sedíte uvnitř vozu Model S, můžete klepnutím na ikonu zámku na obrazovce zamknout a odemknout všechny dveře a zavazadlové prostory.
Pokud jste povolili svůj telefon jako klíč, vozidlo nepozná, zda je telefon uvnitř či vně vozu. Pokud chcete zamknout dveře, když jste ve voze Model S, aby je nebylo možné otevřít zvenčí, zavřete dveře a použijte ikonu zámku na dotykové obrazovce. To dočasně potlačí všechna nastavení zámků na telefonu, například zámku dveří po odchodu od vozidla. V opačném případě se dveře vozu odemknou po zatažení za vnější kliku dveří, i když stisknete ikonu zámku v mobilní aplikaci, protože váš telefon je povolen jako klíč. Pokud otevřete dveře zevnitř, opět tím povolíte otevření dveří zvenčí, když je detekován klíč v telefonu (více informací je uvedeno v části Klíč v telefonu).
Zamykání dveří po odchodu od vozidla
Model S se automaticky nezamkne, pokud:
- Zaškrtnete políčko Mimo domov a zaparkujete Model S na místě označeném jako bydliště. Podrobnosti o označení místa bydliště jsou uvedeny v části Bydliště, zaměstnání a oblíbené cíle.
- Je uvnitř vozu Model S detekován telefon nastavený jako klíč nebo spárovaný klíč.
- Dveře nebo zavazadlový prostor nejsou zcela zavřené.
- Funkce Bluetooth klíče v telefonu je vypnutá.
- Pokud Model S detekuje ověřený klíč po dobu několika minut poté, co vystoupíte z vozidla a zavřete všechny dveře, funkce zamykání po odchodu od vozidla se deaktivuje a dveře se po vašem odchodu od vozidla nezamknou. V tomto případě bude třeba vozidlo zamykat ručně až do uskutečnění další jízdy.
- Řidič nepoužije k vystoupení z vozu dveře řidiče.
Zamykání po rozjezdu
Model S automaticky zamkne všechny dveře (včetně zavazadlových prostorů), když rychlost jízdy překročí 8 km/h.
Režim odemykání dveří řidiče
Po aktivaci nastavení se při prvním odemknutí vozu Model S odemknou pouze dveře řidiče. Dveře řidiče lze odemknout pouze tehdy, když se klíč nachází na straně řidiče, nikoli na straně spolujezdce. Chcete-li odemknout zbývající dveře, dlouze stiskněte tlačítko v horní části vnitřní kliky dveří na straně řidiče, použijte dotykovou obrazovku, mobilní aplikaci nebo podruhé stiskněte tlačítko na klíči.
Oznámení při opuštění otevřeného vozu
Chcete-li obdržet oznámení z mobilního zařízení v případě, že zůstanou otevřené dveře, zavazadlový prostor nebo okna, nebo když ponecháte Model S neočekávaně odemknutý, klepněte na .
Dětské pojistky
Model S má zadní dveře vybavené dětskými pojistkami, které znemožňují otevření dveří pomocí tlačítek na vnitřních klikách. Na dotykové obrazovce klepněte na . Můžete vybrat nastavení Oboje a aktivovat dětské pojistky obou zadních dveří nebo zvolit nastavení Levé nebo Pravé a aktivovat pojistku pouze v konkrétních dveřích.
odemykání v poloze parkování
Můžete nastavit, aby se po zastavení vozu Model S a zařazení polohy parkování odemkly všechny dveře. Tuto funkci zapnete nebo vypnete klepnutím na .