Starten met startkabels
In de volgende instructies wordt ervan uitgegaan dat u een externe laagspanning-voeding (bijvoorbeeld een draagbare jumpstarter) gebruikt. Als u de Model X start met startkabels via een ander voertuig, raadpleeg dan de instructies van de fabrikant van het voertuig.
Let op!
Model X kan niet worden gebruikt om een ander voertuig te starten met startkabels. Dit kan schade veroorzaken.
Let op!
Voorkom kortsluiting wanneer u de Model X start met startkabels. Als kabels op de verkeerde klemmen worden aangesloten of wanneer draden met elkaar in contact komen, kan schade aan de Model X ontstaan.
Volg deze stappen:
- Open de voorklep (zie De voorklep openen wanneer voeding ontbreekt).
- Verwijder de afdekplaat van het onderhoudscompartiment door de plaat omhoog te trekken om de bekledingsclips los te maken waarmee de plaat is bevestigd.
-
Voor voertuigen die vóór ongeveer januari 2023 zijn geproduceerd:
- Zoek de positieve klem (+). De positieve klem (+) is herkenbaar aan een rode afdekking en bevindt zich achter (in de richting van het voertuiginterieur) de ruitenwissermotor en het witte, rechthoekige vloeistofreservoir. De klem is mogelijk niet direct zichtbaar nadat u het onderhoudspaneel hebt verwijderd. Kijk om en onder het vloeistofreservoir en de ruitenwissermotor om deze te vinden.
- Nadat u de positieve klem (+) hebt gevonden, legt u een droge doek op de metalen staven om de klem en tast u om en onder het vloeistofreservoir om de rode afdekking los te maken van de klem.
-
Sluit de rode positieve kabel (+) van de voeding van de laagspanning aan op de rode positieve klem (+).
Let op!Om schade aan de Model X te voorkomen, mag de positieve kabel niet in contact komen met andere metalen componenten.OpmerkingAfhankelijk van de productiedatum, kan de locatie van de kap en de rode positieve klem (+) enigszins afwijken.
Voor voertuigen die vóór ongeveer januari 2023 zijn geproduceerd:
Voor voertuigen die na ongeveer januari 2023 zijn geproduceerd:
- Sluit de zwarte minkabel (-) van de laagspanning-voeding aan op het voertuig op de aangegeven locatie.
- Zet de externe voeding aan (raadpleeg de instructies van de fabrikant). Raak het touchscreen aan om het uit de slaapstand te halen.OpmerkingHet kan enkele minuten duren voordat het touchscreen is geactiveerd.
- Als de externe laagspanning-voeding niet langer nodig is, koppel dan beide kabels los, beginnend met de zwarte minkabel (-).
- Breng het onderhoudspaneel weer op zijn plaats en druk het aan totdat het stevig vast zit.
- Sluit de voorklep.