Lusterka

Regulacja lusterek zewnętrznych

Aby wyregulować lusterka zewnętrzne, dotknij Sterowanie > Lusterka. Naciśnij lewy przycisk przewijania na kierownica, aby wybrać, czy regulujesz lewe czy prawe lusterko. Następnie użyj lewego przycisku przewijania w następujący sposób, aby ustawić wybrane lusterko w żądanej pozycji:

  • Aby podnieść lub opuścić lusterko, obróć lewy przycisk przewijania w górę lub w dół.
  • Aby obrócić lusterko w kierunku pojazdu lub na zewnątrz, naciśnij lewy przycisk przewijania w lewo lub w prawo.
Kierownica z powiększeniem przycisku lewego kółka przewijania z niebieskimi strzałkami skierowanymi w górę, w dół, w lewo i w prawo
Oba lusterka boczne mogą się opuszczać podczas zmiany biegu pojazdu na bieg wsteczny. Lusterka powracają do standardowego uniesionego położenia po włączeniu innego trybu jazdy. Tę opcję można włączyć lub wyłączyć, wybierając kolejno Sterowanie > Lusterka > Auto opuszczanie.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
W przyszłej aktualizacji oprogramowania przycisk Zapisz zachowa ustawienia lusterek, ale obecnie funkcja ta nie działa.

Aby zredukować efekt oślepiania podczas jazdy w nocy, lusterko wsteczne i lusterka boczne przyciemniają się automatycznie. Aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję, dotknij Sterowanie > Lusterka > Automatyczne przyciemnianie lusterek.

Dostępność funkcji Automatyczne przyciemnianie lusterek zależy od rynku i daty produkcji.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Oba lusterka zewnętrzne są wyposażone w ogrzewanie włączane i wyłączane wraz z układem ogrzewania tylnej szyby.

Składanie lusterek

Aby ręcznie złożyć lub rozłożyć lusterka zewnętrzne (na przykład przed zaparkowaniem w wąskim garażu lub na wąskim miejscu parkingowym), dotknij kolejno Sterowanie > Złóż/rozłóż lusterka.

Po ich ręcznym złożeniu lusterka pozostaną w pozycji złożonej, dopóki pojazd nie osiągnie prędkości 50 km/h (lub dopóki ich ręcznie nie rozłożysz, dotykając kolejno opcji Sterowanie > Rozłóż lusterka).

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Lusterek nie da się złożyć przy prędkości przekraczającej 50 km/h.

Aby uruchomić automatyczne składanie lusterek po opuszczeniu i zamknięciu Model 3, dotknij opcji Sterowanie > Lusterka > Automatyczne składanie lusterek. Po odblokowaniu pojazdu Model 3 lusterka rozkładają się automatycznie.

Możesz także skonfigurować automatyczne składanie lusterek po dotarciu do określonej lokalizacji, co oszczędza czas konieczny na ich ręczne złożenie po dotarciu do często odwiedzanego miejsca. Aby to zrobić, zatrzymaj się w lokalizacji, którą chcesz zapisać (lub zwolnij w niej do prędkości poniżej 6 km/h), następnie złóż lusterka. Dotknij opcji Zapisz lokalizację, która pojawi się na chwilę pod opcją Złóż lusterka.

Jeśli nie chcesz już, by lusterka składały się automatycznie, dotknij opcji Sterowanie > Rozłóż lusterka, gdy złożą się po dotarciu do zapisanej lokalizacji, następnie dotknij opcji Usuń lokalizację.

Po opuszczeniu zapisanej lokalizacji lusterka rozłożą się, gdy prędkość pojazdu osiągnie 6 km/h, lub po dotknięciu opcji Sterowanie > Rozłóż lusterka.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Lusterka mogą się złożyć automatycznie, jeśli pojazd powróci do zapisanej lokalizacji i prędkość jazdy jest niższa niż 50 km/h.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Niezależnie od ustawień funkcji automatycznego rozkładania/składania lusterek możesz w dowolnym momencie złożyć lub rozłożyć lusterka ręcznie (np. gdy pojazd Model 3 nie jest zasilany). Aby rozłożyć lusterko, odepchnij je od siebie, aby złożyć, przyciągnij do siebie.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Jeżeli prawdopodobne jest, że po zaparkowaniu pojazdu Model 3 nagromadzi się na nim lód, wyłącz Automatyczne składanie lusterek. Nagromadzenie lodu może uniemożliwić złożenie lub rozłożenie lusterek. Informacje na temat zapewnienia prawidłowego działania lusterek w chłodne dni można znaleźć w Sprawdzone sposoby postępowania przy niskiej temperaturze.

Automatyczne składanie lusterek można także zintegrować z systemem HomeLink (patrz Inteligentny garaż). Aby włączyć tę opcję, wybierz HomeLink > Automatycznie złóż lusterka w pobliżu.

Lusterko wsteczne

Ręczna regulacja położenia lusterka wstecznego. Gdy jest włączony bieg do przodu lub położenie neutralne, lusterko wsteczne automatycznie ściemnia się w zależności od pory dnia, jeśli wokół jest ciemno (na przykład podczas jazdy nocą).

Lusterka kosmetyczne

W celu odsłonięcia i podświetlenia lusterek kosmetycznych złóż w dół osłonę przeciwsłoneczną, a następnie pociągnij za klapkę w celu opuszczenia osłony lusterka. Po zamknięciu osłony lusterka podświetlenie wyłączy się.

Strzałka wskazująca w dół od pokrywy lusterka na osłonie przeciwsłonecznej