Regulacja przednich i tylnych nawiewów

Model 3 jest wyposażony w wyjątkowy, poziomy nawiew na wysokości twarzy, który rozciąga się na całą szerokość pulpitu. Dodatkowe otwory wentylacyjne znajdują się w dolnej części tylnej konsoli.

Widok wnętrza przedniej i tylnej części kabiny z opisami
  1. Nawiewy kierowcy
  2. Elementy sterujące kierowcy
  3. Elementy sterujące pasażera
  4. Nawiewy pasażera
  5. Tylne nawiewy
  6. Tylne elementy sterujące

Za pomocą ekranów dotykowych możesz precyzyjnie określić, gdzie dokładnie ma być kierowane powietrze wypływające z tego nawiewu i w ten sposób ogrzać lub schłodzić kabinę. Gdy nawiew na twarz jest włączony, można regulować kierunek wypływającego powietrza. Aby ustawić kierunek wypływającego powietrza, wystarczy nacisnąć na ekranie dotykowym symbol promieniujących fal powietrza dla odpowiedniego nawiewu. Powietrze może wypływać pojedynczym, wyśrodkowanym strumieniem lub rozdzielać się na symetryczne strumienie, gdy zostanie skierowane na zewnątrz lub do wewnątrz względem środka nawiewu.

Wloty powietrza z przodu z niebieskimi strzałkami

Aby wyłączyć nawiew dla pasażera z przodu, gdy system klimatyzacji jest włączony, dotknij symbol promieniujących fal powietrza dla pasażera z przodu i postępuj według instrukcji.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Gdy nawiew zostanie podzielony na dwa osobne strumienie, przepływ w każdym z kierunków jest słabszy niż w przypadku skierowania całego powietrza w jedną stronę.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Pojazd Model 3 zasysa powietrze z zewnątrz przez kratkę znajdującą się przed przednią szybą. Należy zadbać, by kratka nie była zatkana, np. liśćmi lub śniegiem.

Kabinowe filtry powietrza

Model 3 jest wyposażony w jeden lub więcej filtrów, które zapobiegają przedostawaniu się przez nawiewy pyłków roślin, zanieczyszczeń przemysłowych, kurzu z drogi i innych cząstek stałych.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Kabinowe filtry powietrza wymagają regularnej wymiany. Patrz Okresy międzyprzeglądowe.