Schowki wewnętrzne

Konsola środkowa

W konsoli środkowej mieści się transmiter RFID, który służy do odczytywania kart klucza (patrz Kluczyki), a także uchwyty na kubki, dwa schowki, różne ładowarki (patrz Wewnętrzne systemy elektroniczne) i tylny ekran dotykowy.

Aby otworzyć główny schowek, nacisnąć zatrzask pod przednim wypustem. Aby otworzyć przedni schowek, należy przesunąć jego pokrywę w górę.

Konsola środkowa ze strzałką pokazującą, jak otworzyć schowek, a także strzałką pokazującą, jak podnieść podłokietnik, aby uzyskać dostęp do schowków

Konsola tylna

Pojazd Model 3 jest wyposażony w konsolę tylną zamontowaną pośrodku oparcia kanapy drugiego rzędu. Rozkładając ją w dół, można skorzystać z uchwytów na kubki lub użyć jej jako podłokietnika.

Obraz ze strzałką wskazującą, jak ściągnąć w dół tylną część konsoli środkowej.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
W niektórych sytuacjach konsola tylna blokuje się samoczynnie i nie można jej opuścić. Na przykład podczas jazdy po stromym zboczu lub podczas gwałtownego przyspieszania.

Schowek podręczny

Aby otworzyć schowek podręczny, dotknij Sterowanie > Schowek pod.. Schowek podręczny otworzy się automatycznie i włączy się jego oświetlenie.

Otwarty schowek podręczny
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
W pojazdach z kierownicą po prawej stronie położenie schowka jest takie samo, tyle że po lewej stronie pojazdu.

Aby zamknąć schowek podręczny, pchnij jego pokrywę w górę na tyle, aby się zatrzasnęła.

Aby dodatkowo zabezpieczyć schowek podręczny, wybierz kolejno Sterowanie > Bezpieczeństwo > PIN schowka i ustaw 4-cyfrowy kod PIN (patrz PIN schowka).

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Jeżeli schowek podręczny pozostanie otwarty, jego oświetlenie wyłączy się po pewnym czasie.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Zamek schowka podręcznego blokuje się, gdy schowek jest zamknięty, a użytkownik zablokuje pojazd Model 3 za pomocą aplikacji mobilnej lub karty klucza, wysiądzie z pojazdu Model 3, zabierając klucz telefoniczny (przy włączonej opcji Blokada po odejściu) lub gdy jest włączony tryb parkingowy (patrz Tryb parkingowego). Nie blokuje się, gdy użytkownik zablokuje pojazd Model 3 za pomocą ikony blokady na ekranie dotykowym.
Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
Ostrzeżenie
Podczas jazdy schowek podręczny powinien pozostawać zamknięty, aby w razie kolizji lub nagłego hamowania nie spowodował obrażeń pasażera.

Wieszaki na ubranie

W drugim rzędzie siedzeń po obu stronach pojazdu Model 3 znajduje się wieszak na ubrania umieszczony nad tylnym oknem drugiego rzędu. Aby rozłożyć wieszak, należy go nacisnąć. Kolejne naciśnięcie pozwala schować wieszak.

Wieszak na ubrania nad tylnym oknem ze strzałką skierowaną na zewnątrz