Lusterka

Regulacja lusterek zewnętrznych

Naciśnij przycisk odpowiadający lusterku, które chcesz wyregulować (lewemu lub prawemu). Po podświetleniu przycisku naciśnij pokrętło i ustaw lusterko w żądanej pozycji. Powtórz te same czynności dla drugiego lusterka. Jeżeli pojawi się monit, naciśnij Zapisz na ekranie dotykowym, aby zapisać ustawienia lusterek w swoim profilu kierowcy.

Zbliżenie na przyciski klamki drzwi kierowcy ze strzałkami wskazującymi okrągły przycisk, który służy do regulacji położenia lusterka, oraz zestaw trzech przycisków, które pozwalają wybrać lusterko

Funkcja automatycznego przestawiania opuszcza lusterka po rozpoczęciu cofania. Aby włączyć lub wyłączyć funkcję automatycznego przestawiania, dotknij opcji Sterowanie > Pojazd > Automatyczne przestawianie lusterek. Aby dostosować ustawienia opcji automatycznego przestawiania, zmień położenie lusterek po przestawieniu Model S w położenie jazdy do tyłu. Lusterka powrócą do standardowego (uniesionego) położenia po przełączeniu na położenie jazdy do przodu. Od teraz każde włączenie biegu wstecznego będzie jednak powodować automatyczne przestawienie lusterek do wybranego obniżonego położenia.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
W zależności od daty produkcji i wybranych opcji wyposażenia niektóre pojazdy Model S mogą nie być wyposażone w funkcję automatycznego przestawiania lusterek.

W nocy lusterko po stronie kierowcy ściemnia się automatycznie. Stopień ściemnienia zależy od jasności, z jaką świecą reflektory pojazdu jadącego z tyłu (funkcja nie działa podczas jazdy na biegu wstecznym). Oba lusterka boczne są dodatkowo wyposażone w ogrzewanie, włączane i wyłączane wraz z układem ogrzewania tylnej szyby.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
W zależności od daty produkcji i wybranych opcji wyposażenia niektóre pojazdy Model S mogą nie być wyposażone w funkcję automatycznego ściemniania lusterka bocznego w nocy ani w ogrzewanie lusterek. Ponadto ustawienia lusterek mogą nie być zapamiętywane w profilu kierowcy.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Aby zapoznać się ze sposobami zapewnienia prawidłowego działania lusterek przy niskiej temperaturze, patrz Sprawdzone sposoby postępowania przy niskiej temperaturze.

Składanie lusterek

Aby ręcznie złożyć lub rozłożyć lusterka zewnętrzne (na przykład przed zaparkowaniem w wąskim garażu lub na wąskim miejscu parkingowym), naciśnij środkowy przycisk. Możesz także ręcznie złożyć lub rozłożyć lusterka, dotykając Sterowanie > Złóż/rozłóż

Zbliżenie na przyciski klamki drzwi kierowcy ze strzałką wskazującą środkowy przycisk u góry, który służy do składania lusterek bocznych

Po ich ręcznym złożeniu lusterka pozostaną w tej pozycji, dopóki pojazd nie osiągnie prędkości 50 km/h (lub dopóki nie zostaną ręcznie rozłożone).

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Lusterek nie da się złożyć przy prędkości przekraczającej 50 km/h.

Aby uruchomić automatyczne składanie lusterek po opuszczeniu i zamknięciu Model S, dotknij opcji Sterowanie > Pojazd > Automatyczne składanie lusterek. Po odblokowaniu pojazdu Model S lusterka rozkładają się automatycznie.

Możesz także skonfigurować automatyczne składanie lusterek po dotarciu do określonej lokalizacji, co oszczędza czas konieczny na ich ręczne złożenie po dotarciu do często odwiedzanego miejsca. Aby włączyć tę funkcję, pojazd Model S musi poruszać się z niską prędkością (poniżej 5 km/h / 3 mph) lub być zaparkowany w miejscu, które ma zostać zapisane. Następnie dotknij kolejno Sterowanie > Zawsze składaj lusterka w tym miejscu. Gdy pojazd ponownie zbliży się do zapisanego miejsca na odległość 25 stóp (7,5 metra), lusterka złożą się lub rozłożą. Aby wyłączyć funkcję automatycznego składania lusterek po dotarciu do zapisanej lokalizacji, udaj się do tej lokalizacji, a następnie dotknij ikony X obok opcji Zawsze składaj lusterka w tym miejscu.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Po opuszczeniu zapisanej lokalizacji lusterka mogą się rozłożyć, gdy prędkość pojazdu przekroczy 5 km/h, lub po dotknięciu opcji Sterowanie > Rozłóż lusterka.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Lusterka mogą się złożyć automatycznie, jeśli pojazd powróci do zapisanej lokalizacji i prędkość jazdy jest niższa niż 50 km/h (31 mph).
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Niezależnie od ustawień funkcji automatycznego rozkładania/składania lusterek możesz w dowolnym momencie złożyć lub rozłożyć lusterka ręcznie (np. gdy pojazd Model S nie jest zasilany). Aby rozłożyć lusterko, odepchnij je od siebie, aby złożyć, przyciągnij do siebie.

Automatyczne składanie lusterek można także zintegrować z systemem HomeLink (patrz Inteligentny garaż). Aby włączyć tę opcję, wybierz HomeLink > Automatycznie złóż lusterka w pobliżu.

Lusterko wsteczne

Ręczna regulacja położenia lusterka wstecznego. Gdy jest włączony bieg do przodu lub położenie neutralne, lusterko wsteczne automatycznie ściemnia się w zależności od pory dnia, jeśli wokół jest ciemno (na przykład podczas jazdy nocą).