Części i akcesoria

Części, akcesoria i przeróbki

Należy korzystać wyłącznie z oryginalnych akcesoriów i części Tesla. Części firmy Tesla przechodzą rygorystyczne testy potwierdzające ich zdatność, niezawodność i bezpieczeństwo. Należy dokonywać zakupu w firmie Tesla, która zapewnia fachowy montaż, a także oferuje specjalistyczne porady w zakresie modyfikacji pojazdu Model S. Akcesoria można zakupić w sklepach Tesla lub online na stronie www.tesla.com.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Niektóre akcesoria mogą być niedostępne w regionie użytkownika.

Firma Tesla nie jest w stanie ocenić części wyprodukowanych przez innych dostawców i w związku z tym nie przyjmuje odpowiedzialności za ich użycie w pojeździe Model S.

Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
Ostrzeżenie
Montowanie niezatwierdzonych części lub akcesoriów oraz dokonywanie nieautoryzowanych przeróbek pojazdu Model S może mieć wpływ na jego parametry eksploatacyjne i bezpieczeństwo podróżujących nim osób. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku zamontowania niezatwierdzonych części lub akcesoriów oraz dokonania nieautoryzowanych przeróbek.
Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
Ostrzeżenie
Firma Tesla nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki śmiertelne, obrażenia lub uszkodzenia, jeśli użytkownik zamontuje niezatwierdzone części lub akcesoria albo dokona nieautoryzowanych przeróbek.

Naprawy nadwozia

W celu dokonania naprawy powypadkowej należy skontaktować się z firmą Tesla lub z zatwierdzonym przez firmę Tesla warsztatem blacharskim, aby mieć pewność, że pojazd Model S zostanie naprawiony z użyciem oryginalnych części. Firma Tesla wybrała i zatwierdziła warsztaty blacharskie, które odpowiadają jej surowym wymaganiom w zakresie szkoleń, wyposażenia, jakości i dbałości o zadowolenie klientów.

Niektóre warsztaty i firmy ubezpieczeniowe mogą sugerować użytkownikom użycie nieoryginalnego wyposażenia lub używanych części w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Takie części nie odpowiadają jednak wysokim standardom firmy Tesla w zakresie jakości, dopasowania i odporności na korozję. Ponadto nieoryginalne wyposażenie i używane części (wraz ze spowodowanymi ich użyciem uszkodzeniami) nie są objęte gwarancją.

Korzystanie z transponderów RFID

W pojazdach Model S zastosowano metaliczną powłokę przedniej szyby, która może zakłócać sygnały z transponderów RFID używanych w wielu systemach poboru opłat. W większości pojazdów Model S pewien fragment ten powłoki został usunięty, by można było zainstalować tam transponder, jednak zależy to od daty produkcji pojazdu. Omawiane miejsce znajduje się na prawo od lusterka wstecznego i jest najlepszym punktem do montażu transpondera. W pojazdach pozbawionych tego wycięcia należy montować transponder na tylnej szybie.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Jeżeli transponder jest odporny na warunki pogodowe, można go także zamocować do przedniej tablicy rejestracyjnej.
Zalecanym miejscem montażu transpondera jest oznaczony obszar po prawej stronie lusterka wstecznego.