מפות וניווט

מפה – סקירה כללית

מפה מוצגת במסך המגע כל הזמן (למעט כאשר Model S בהילוך נסיעה לאחור).

השתמשו באצבעות שלכם כדי להשתמש במפה:

 • כדי להזיז את המפה לכל כיוון שהוא, החזיקו וגררו אצבע.
 • כדי להזיז את המפה לכל כיוון שהוא, החזיקו וסובבו שתי אצבעות.
 • כדי להגדיל או להקטין את המפה, הרחיקו או הצמידו שתי אצבעות, בהתאמה.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
כאשר תסובבו או תזיזו את המפה, היא תפסיק לעקוב אחר המיקום הנוכחי שלכם. ההודעה Tracking Disabled מוצגת לזמן קצר לצד סמל כיוון המפה, והסמל הופך לאפור. כדי להפעיל מחדש את המעקב, געו בסמל כיוון המפה ובחרו North Up או Heading Up.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
גודל התצוגה של המפה ישתנה באופן אוטומטי כאשר קיים מסלול ניווט פעיל.

כדי לשנות את כיוון המפה, יש להחליף בין האפשרויות האה:

North Up - צפון נמצא תמיד בחלק העליון של המסך.
Heading Up - כיוון הנסיעה נמצא תמיד בחלק העליון של המסך. המפה תסתובב כאשר תשנו את כיוון הנסיעה. סמל זה כולל מצפן משולב שמראה את כיוון הנסיעה.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
נגיעה בסמל זה במהלך ניווט ליעד תציג סקירה כללית של המסלול.
הסקירה הכללית של המסלול זמינה בכל פעם שמנווטים ליעד. סקירת הנתיב מוצגת גם כשמרחיבים את הפניה על ידי רשימת כיווני הפניה (על-ידי החלקה עליה למטה). המפה תציג את הכיוון שבחרתם קודם כאשר תכווצו את רשימת ההוראות המפורטות על-ידי החלקתה מעלה.

המיקום הנוכחי שלכם מוצג במפה. כאשר תסובבו או תזיזו את המפה, היא תפסיק לעקוב אחר המיקום הנוכחי שלכם. כדי להפעיל מחדש את המעקב, געו בסמל כיוון המפה ובחרו North Up אוHeading Up. לחצו על כל מקום במפה כדי להציג אותם שוב.

הצגת מפה

כאשר Model S במצב חניה, הסמלים הבאים יוצגו על המפה כדי לאפשר לכם להתאים אישית את סוג המידע המופיע על המפה. כדי להיכנס לסמלים האלה בזמן נסיעה, געו בכל מקום על המפה (הם ייעלמו לאחר כמה שניות).

סמל גלובוס
הצג/הסתר תמונת לוויין (אם מותקן שירות קישוריות פרימיום).
סמל זרקור
הצג/הסתר עומס תנועה (אם מצויד בקישוריות פרימיום).
סמל טיפה עם נקודה שחורה במרכזו
הצג/הסתר פרטי מפה (כגון נקודות עניין).

הציבו סיכה בכל מיקום שהוא במפה על-ידי לחיצה והחזקה של אצבע על מיקום רצוי. לאחר הנחת סיכה, או נגיעה בסיכה קיימת, המפה תמורכז סביב המיקום שנבחר ומידע על המיקום יופיע במסך קופץ. מתוך המסך הקופץ ניתן לנווט למיקום, להתקשר למיקום (אם יש מספר טלפון) וכן להוסיף או להסיר את המיקום מרשימת היעדים המועדפים (ראו יעדי בית, עבודה או יעדים מועדפים).

סמל תחנות טעינה

הצג/הסתר את כל תחנות הטעינה ורשימה קופצת ובה העיר והמרחק לתחנה המתאימה במפה. תחנות הטעינה כוללות את Tesla Superchargers, אתרי טעינה ביעדים, מטענים מהירים צד שלישי, ומטענים ציבוריים שהשתמשתם בהם בעבר. ראו תחנות טעינה.

געו בסמלי הברק ברשימה הקופצת כדי לסנן לפי סוגי המטענים על בסיס ההספק המרבי.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
באזורי שוק מסוימים, מטענים מהירים של צד שלישי נכללים גם במפה כסיכות אפורות כהות כאשר אתם מציגים מטענים.

הגדרות ניווט

סמל הגדרות ניווט יוצג כאשר תגעו בכפתור ... ברגע שהתחלתם לנווט אל היעד.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
תוכלו גם לגשת להגדרות הניווט בנגיעה בפקדים > Navigation.

געו בהגדרות הניווט כדי להתאים אישית את האופן שבו מערכת הניווט פועלת (ההגדרות הזמינות משתנות בהתאם לאזור השוק ולתצורת הרכב שלכם):

 • הנחיית ניווט: געו באפשרות קול כדי לאפשר קריאה קולית של הוראות הניווט.
 • געו בכפתור (-) או (+) כדי להגביר או להחליש את עוצמת הדיבור של הוראות הניווט. החלשת עוצמת הדיבור שמאלה עד הסוף, או נגיעה בסמל הרמקול, ישתיקו את ההוראות. ניתן גם להשתיק/לבטל את ההשתקה של הוראות הניווט על-ידי נגיעה בסמל הרמקול. הגדרת עוצמת קול זו חלה רק על הוראות שמשמיעה מערכת הניווט. עוצמת הקול עבור נגן המדיה והטלפון נותרת ללא שינוי.
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  הערה
  Model S שלכם מתאים במהירות את עוצמת הקול בהתבסס על מהירות הנסיעה והגדרות האקלים.
 • הפעילו את Automatic Navigation אם אתם רוצים ש-Model S ייזום אוטומטית יעד ניווט כשאתם נכנסים לרכב. היעדים מנובאים בהתבסס על נתיבים שבהם נסעתם פעמים רבות, השעה ביום ורישומים ביומן (ראו Automatic Navigation).
 • הפעילו את Trip Planner (אם זמין בשוק האזורי שלכם) כדי להוסיף עצירות טעינה מהירה במידת הצורך. עצירות טעינה מהירות נוספות לנתיבי ניווט במטרה למזער את משך הזמן שאתם מבלים בנהיגה וטעינה (ראו תכנון נסיעות).
 • הפעילו את Online Routing לניווט אוטומטי כדי להימנע מעומס תנועה כבד (ראו Online Routing).
 • געו ב-Avoid Tolls כדי שהניווט אוטומטית יימנע מכבישי אגרה אם ניתן.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
ההגדרות הזמינות במערכת הניווט משתנות בהתאם לאזור השוק ולתצורת הרכב שלכם.

ניווט ליעד

כדי לנווט למיקום, געו בסרגל החיפוש בפינה השמאלית העליונה של המפה והזינו יעד, שלחו את היעד מהטלפון שלכם או השמיעו פקודה קולית (ראו פקודות קוליות). ניתן להזין או להשמיע כתובת, נקודת ציון, עסק וכו'. כאשר תגעו בסרגל החיפוש, תוכלו גם לבחור מבין סוגי המיקומים הבאים:

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
אם חיבור להעברת נתונים אינו זמין, המפות שברכב מאפשרות לכם לנווט לכל יעד, אבל יהיה עליכם להזין את הכתובת המלאה והמדויקת.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
ניתן התחיל ניווט מרחוק ממכשיר ה-iOS®‎ או ה-Android™‎ שלכם באמצעות הפונקציה "שיתוף" במכשיר לאחר מתן גישה לאפליקציה של Tesla לנייד.

כשאתם מפרטים מיקום, מסך המגע מרחיק את התצוגה כדי לספק סקירה של הנתיב בו עליכם לנסוע ומציג רשימת הנחיות פניה אחר פניה. זמן הגעה משוער, זמן נהיגה וקילומטרז' מוצגים בתחתית רשימת ההנחיות. שימו לב לאלה לגבי רשימת הוראות ההגעה המפורטות:

 • סמל הסוללה ברשימת הפניות מספק ייצוג חזותי המדגים הערכה של כמה אנרגיה תישאר לאחר שתגיעו ליעד שלכם, וכמה תישאר אם תעשו נסיעה הלוך ושוב מהמיקום הנוכחי שלכם. ראו חיזוי צריכת אנרגיה.
 • אם נדרשת טעינה כדי להגיע ליעד ואם תכנון מסלול מופעל (וזמין באזור שלכם), מסלול הנסיעה כולל באופן אוטומטי עצירות ב-Supercharger (ראו תכנון נסיעות).
 • אם אין לכם די אנרגיה להגיע ליעד ואין אף Supercharger בדרך, תוצג התרעה שאומרת שנדרשת טעינה כדי להגיע ליעד.
 • לפני כל פנייה מופיע המרחק עד אליה.
 • כדי להציג את תחתית הרשימה, ייתכן שיהיה עליכם לגרור את הרשימה כלפי מעלה.
 • געו בחלק העליון של הרשימה כדי למזער אותה.

בעת הניווט, המפה תעקוב אחר המיקום שלכם ותציג את הקטע הנוכחי במסלול. ניתן להציג את המסלול המלא בכל עת על-ידי החלקה מטה להרחבת רשימת ההוראות המפורטת או נגיעה בסמל הסקירה הכללית של המסלול.

להפסקת הניווט, געו ב-ביטול, שנמצא בפינה התחתונה של רשימת הוראות ההגעה המפורטת.

אם מופעל ניווט עם Autopilot(אם זמין באזורכם) , תוכלו להפעיל אותו עבור מסלול הניווט באמצעות נגיעה ב-ניווט עם Autopilot ברשימת ההוראות המפורטת (כשהתכונה מופעלת, הסמל יהיה כחול). ניווט עם Autopilotהוא תכונת נהיגה עצמית מלאה (בטא) שמשנה אוטומטית נתיבים ושולטת ב-Model S בכבישי גישה מבוקרת (כמו כבישים מהירים ואוטוסטרדות), לאורך נתיב ניווט. לפרטים נוספים, ראו ניווט עם Autopilot.

בחירת נתיב חלופי

בהתאם לאזור ולתצורת הרכב, ייתכן כי תכונה זו לא תהיה זמינה ברכב שלכם. הרכב שלכם חייב להיות מצויד בשירות קישוריות פרימיום.

לאחר שהזנתם יעד עם עצירה אחת, המפה מציגה עד שלושה מסלולים חלופיים. זה יאפשר לכם להשוות בקלות זמני נסיעות עם מידע על התנועה בכל נתיב. אם לא תבחרו נתיב מועדף בפרק זמן מוגדר, הנתיב המהיר ביותר ייבחר אוטומטית.

הוספת עצירות לנתיב

לאחר שהזנתם יעד, תוכלו להוסיף, למחוק או לשנות סדר של עצירות. געו בשלוש הנקודות בתחתית הרשימה של הוראות ההגעה המפורטות כדי לצפות באפשרויות לעריכת הנתיב.

סמל דמעה עם פלוס
Add Stop מאפשר לכם להוסיף עצירה על ידי חיפוש מיקום או הוספת יעדי בית, אחרונים או מועדפים. ניתן גם להוסיף עצירה על-ידי נגיעה בסיכה כלשהי במפה ובחירה Add מהמידע בחלון הצץ.
סמל עיפרון
Edit Stop מאפשר לכם להגדיר נסיעה מורכבת על ידי הוספה או מחיקה של עצירות בנתיב שלכם. גררו וזרקו עצירות על ידי נגיעה בסמל שווה כדי לסדר מחדש את הנסיעה שלכם.

Automatic Navigation

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
ניווט אוטומטי לא יהיה זמין בכל אזורי השוק ובכל תצורות הרכב.

Automatic Navigation יכול לחזות יעד כשאתם נכנסים לרכב שלכם. כאשר לוח השנה של הטלפון שלכם מסונכרן עם Model S, ולוח השנה כולל אירוע שמתרחש תוך שעתיים מרגע הכניסה שלכם לרכב לקראת נסיעה, Automatic Navigation יציע את מיקום האירוע (בהנחה שמשויכת כתובת תקינה לאירוע).

בנוסף, אם אתם במיקום Home ונכנסים לרכב שלכם בימי חול (שני עד שישי) בין השעות 05:00 ל-11:00, Automatic Navigation יוכל לנתב אתכם באופן אוטומטי למיקום שציינתם עבור Work (ראו יעדי בית, עבודה או יעדים מועדפים). באופן דומה, אם אתם בעבודה ונכנסים לרכב שלכם בימי חול בין השעות 15:00 ל-23:00, Automatic Navigation יוכל לנתב אתכם באופן אוטומטי למיקום שציינתם עבור בית.

כדי להפעיל את ה, געו בפקדים > Navigation > Automatic Navigation. עליכם לסנכרן כראוי את היומן בטלפון שלכם עם Model S ולציין עבור כל אירוע כתובת תקינה ומוגדרת היטב (ראו טלפון, לוח שנה ושיחות ועידה באינטרנט).

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
הוראות ניווט שתזינו באופן ידני, או שתשלחו אל Model S, יעקפו מסלולים המוצעים על-ידי Automatic Navigation.

Lucky and Hungry

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
ניווטים אוטומטיים כמו "Lucky" ו-"Hungry" לא יהיו זמינים בכל אזורי השוק ובכל תצורות הרכב.

בנוסף לניווט ליעד שבחרתם, Model S יכול גם להציע מיקומים קרובים על סמך תחושת רעב או יש לי מזל שלכם. בסרגל החיפוש של מסך הניווט, געו ב-Hungry או ב-Lucky. Hungry מציע רשימה של מסעדות פופולריות, ואילו Lucky מציע רשימה של יעדים פופולריים (כגון מוזיאונים ופארקי שעשועים). לאחר שמצאתם יעד שמעניין אתכם, געו ב-נווט כדי להמשיך בנסיעה ליעד זה.

אפשרות זו מחייבת שימוש בגרסה העדכנית ביותר של מפות Navigation. כדי להורידה, חברו את ה-Model S לרשת Wi-Fi וגעו בפקדים > Software כדי לבדוק אם יש עדכון זמין (ראו עדכוני מפה).

יעדי בית, עבודה או יעדים מועדפים

אם אתם נוסעים ליעד מסוים לעתים קרובות, אתם יכולים להוסיף אותו כמועדף על-מנת שלא יהיה צורך להזין את שם היעד או כתובתו בכל פעם. כאשר אתם מוסיפים יעד כ'מועדף', תוכלו לנווט אליו בקלות באמצעות נגיעה בתפריט חיפוש הניווט ואז ב-מועדפים, ולאחר מכן בחירת היעד מתוך רשימת המועדפים.

כדי להוסיף יעד לרשימת המועדפים שלכם, געו בסיכה שלו במפה, ולאחר מכן געו בסמל הכוכב במסך הקופץ שמופיע. הזינו שם (או השאירו את השם שמופיע כברירת מחדל), ולאחר מכן געו ב-הוספה למועדפים. סמל הכוכב יהפוך למלא והיעד ייכלל ברשימת המועדפים שלכם.

כדי למחוק יעד אחרון או מועדף, געו בו ברשימת היעדים והחזיקו אותו לזמן קצר עד להצגת הסימן X. אז געו בסימן X כדי למחוק אותו מהרשימה.

מיקומי בית ועבודה מוצגים גם מתחת לסרגל החיפוש בניווט. געו כדי להגדיר כתובת עבור המיקום המתאים. לאחר הזנת הכתובת, געו ב-Save as Home או Save as Work. לאחר מכן תוכלו לגעת בקיצורי דרך אלה כשתרצו לנווט הביתה או לעבודה.

כדי לשנות או למחוק את הכתובת המתאימה, לחצו לחיצה ממושכת על סמל בית או עבודה. חלון קופץ יאפשר לכם להזין כתובת חדשה ו-שמור בתור בית או שמור בתור עבודה. או געו ב-נקה בית או נקה עבודה כדי להסיר לגמרי כתובות קשורות.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
בהתאם לדפוסי השימוש שלכם, Model S יהיה עשוי להציע לכם לשמור מיקום מסוים כמיקום הבית או העבודה.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
לאחר ששמרתם את מיקום הבית או העבודה, Model S יהיה עשוי להציע לכם לנווט למיקום העבודה שלכם בבוקר ולמיקום הבית שלכם בערב תוך ציון זמן ההגעה המשוער בהתאם לעומס התנועה כעת. ראו Automatic Navigation.

משיקולי ביטחון, אם תמכרו את ה-Model S, מומלץ למחוק את מיקומי הבית והעבודה שלכם. תוכלו למחוק אותם בנפרד או לבצע איפוס להגדרות היצרן כדי למחוק את כל הנתונים האישיים (געו באפשרות פקדים > Service > Factory Reset).

תחנות טעינה

כדי להציג תחנות טעינה במפה, געו בסרגל החיפוש במפה ולאחר מכן געו ב-Charging. תחנות הטעינה מוצגות ברשימה (כאשר תחנת הטעינה הקרובה ביותר מוצגת בראשה) ומיוצגות באמצעות סיכות מתאימות במפה. געו בסיכה כדי להציג מידע נוסף, לנווט ליעד זה או לסמן אותו כיעד מועדף.

געו בסמלי הברק להצגת סוגי מיקומי הטעינה שאתם רוצים שהמפה תכלול (כברירת מחדל המפה מציגה רק נקודות של מתקני Supercharger):

סמל של ברק אחד
געו כדי לכלול בתחנות חשמל עד 25 קילוואט, כגון מיקומי תחנות טעינה.
שני ברקים
געו כדי לכלול מטענים בינוניים 25 קילוואט עד 75 קילוואט.
שלושה ברקים
געו כדי לכלול מטענים גבוהים 75 קילוואט ומעלה.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
המפה מציגה CCS Superchargers רק אם הרכב שלכם מצויד ביכולת הטענה מסוג CCS. כשאתם נוגעים בסיכה של ה-Supercharger, החלון הקופץ מיידע אתכם אם יש צורך במתאם מסוג CSS כדי להטעין את הרכב שלכם.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
באזורי שוק מסוימים, מטענים מהירים של צד שלישי נכללים גם כסיכות אפורות כהות כאשר אתם בוחרים להציג את כל תחנות הטעינה.

הופעת סיכת מיקום לעמדת טעינה חושפת מידע על המצב בתחנת הטעינה. געו בסיכה כדי להציג את הפרטים.

מיקום תחנת ה-Supercharger הוא פעיל והמספר המוצג על הסיכה מייצג את מספר עמדות ה-Supercharger הזמינות.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
תחנת Supercharger הממוקמת במסלול הניווט הנוכחי שלכם תיצבע בשחור (או בלבן, אם מסך המגע במצב לילה).
מיקום תחנת ה-Supercharger נתקל בכמות גדולה של משתמשים וייתכן שיהיה עליכם להמתין לפני הטעינה.
ייתכן שמיקום תחנת ה-Supercharger פועל בקיבולת מופחתת.
ייתכן שמיקום תחנת ה-Supercharger סגור.
אין נתונים זמינים עבור מיקום תחנת ה-Supercharger, אך הוא אמור להיות פעיל.
המיקום הוא אתר טעינה ביעדים, מטען מהיר של צד שלישי או תחנות טעינה ציבוריות שבהם השתמשתם בעבר. געו כדי להציג מידע נוסף, כגון מגבלות שימוש וזרם טעינה זמין.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
כאשר תצוגת המפה מוקטנת ויש מספר אתרי טעינה ביעדים זמינים באזור, הסיכה עגולה ומספר העמדות מוצג בה. געו בסיכה כדי להגדיל את התצוגה. לאחר מכן תוכלו לגעת בסיכות בודדות כדי לקבל פרטים לגבי מיקום ספציפי.

געו בסיכה של תחנת הטעינה כדי להציג חלון צץ ממנו ניתן:

 • לקבוע את המיקום המדויק של תחנת הטעינה ואת המרחק המשוער מהמיקום הנוכחי שלכם.
 • כמו כן מוצגים השירותים הזמינים בתחנת הטעינה, כולל חדרי שירותים, מסעדות, מקומות לינה, קניות ורשת Wi-Fi. בחלון הקופץ של תחנות ה-Supercharger, געו בסמל שירותים כדי לאתר את השירות הרלוונטי באזור שסביבה.
 • געו בסמל הניווט כדי לקבל הוראות נסיעה אל תחנת הטעינה.
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  הערה
  בעת ניווט אל Supercharger (או מטען מהיר של צד שלישי באזורים מסוימים), Model S מבצע חימום מקדים של הסוללה כדי להכין אותו לטעינה. דבר זה יבטיח שתגיעו לטמפרטורת סוללה אופטימלית, וכך תקצרו את משך הזמן הנדרש לטעינה. במקרים מסוימים (כגון מזג אוויר קר), ייתכן שהמנוע או מנועים הקדמי והאחורי ורכיבים מסוימים ישמיעו רעש מכיוון שהם יוצרים חום לחימום הסוללה (ראו טעינה). מדובר בתופעה נורמלית.
 • ראו עד כמה מיקום Supercharger עמוס בדרך כלל בשעות שונות של היום ומהן עמלות הטעינה הנלוות, דמי אי-שימוש ודמי עומס (ראו דמי שימוש בתחנת Supercharger ודמי אי-שימוש).

חיזוי צריכת אנרגיה

בעת ניווט ליעד, ה-Model S עוזרת לחזות את צרכי הטעינה שלכם, באמצעות חישוב האנרגיה שתישאר בעת ההגעה ליעד. בעת ניווט, המפה תציג חישוב זה לצד סמל הסוללה ברשימת ההוראות המפורטת (ראו ניווט ליעד). כאשר רשימת הוראות ההגעה מכווצת , געו בראש הרשימה כדי להרחיבה.

החישוב שחוזה בכמה אנרגיה תשתמשו הוא אומדן המבוסס על סגנון הנהיגה (מהירות חזויה וכדומה) וגורמים סביבתיים (שינויים בגובה, מהירות הרוח וכיוון הרוח, טמפרטורות הסביבה וטמפרטורות חזויות, צפיפות האוויר ולחות וכדומה). כאשר אתם נוהגים, Model S לומד באופן רציף בכמה אנרגיה הוא משתמש, והתוצאה היא דיוק משופר לאורך זמן. חשוב לציין ש-Model S חוזה את השימוש באנרגיה בהתבסס על סגנון הנהיגה של הרכב הבודד. לדוגמה, אם אתם נוהגים באופן אגרסיבי למשך פרק זמן מסוים, חיזויי הטווח העתידי ייקחו בחשבון צריכה גבוהה יותר. בנוסף, אם אתם רוכשים רכב Tesla משומש, מומלץ לבצע איפוס להגדרות היצרן (פקדים > Service > Factory Reset:) כדי לוודא שהאנרגיה החזויה מדויקת ככל שניתן.

לאורך הנתיב שלכם, Model S מנטר את השימוש באנרגיה ומעדכן את האנרגיה המוערכת שנותרה בסוף הנסיעה. התראה קופצת תוצג ברשימת הוראות ההגעה המפורטת במקרים אלה:

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
גורמים מסוימים שתורמים לאנרגיה חזויה (כגון טמפרטורות ומהירות הרוח החזויות) זמינים רק כאשר ל-Model S יש קישוריות אינטרנט.
 • התראה צהובה תוצג כאשר נותרה מעט אנרגיה להגעה ליעד, מה שידרוש מכם לנהוג לאט כדי לחסוך באנרגיה. לקבלת טיפים על חיסכון באנרגיה, ראו השגת טווח מרבי.
 • התראה אדומה תוצג כאשר עליכם להטעין כדי להגיע ליעד.

כדי לקבוע אם נותרה מספיק אנרגיה לנסיעה חזור, געו בסמל הסוללה ברשימת ההוראות המפורטת כדי להציג אומדן משוער של צריכת האנרגיה לנסיעה חזור.

Online Routing

Model S מזהה את עומס התנועה בזמן אמת ומתאים באופן אוטומטי את אומדן זמן הנסיעה ושעת ההגעה. כאשר עומס התנועה יעכב את מועד ההגעה המשוער שלכם ואם קיים מסלול חלופי, מערכת הניווט יכולה לחשב מחדש את המסלול ליעדכם. אתם יכולים גם לציין את מספר הדקות המינימלי שיש לחסוך לפני עדכון המסלול. כדי להפעיל או להשבית תכונה זו, געו בסמל ההגדרות במפה (ראו הגדרות ניווט), ולאחר מכן געו ב-Online Routing.

תכנון נסיעות

Trip Planner (אם זמין בשוק שלכם) מסייע לכם לבצע נסיעות ארוכות יותר בבטחה. אם נדרשת טעינה כדי להגיע ליעדכם, Trip Planner יחשב עבורכם מסלול שעובר בתחנות טעינה Supercharger לפי הנדרש. Trip Planner בוחר מסלול ומחשב זמני טעינה, על-מנת למזער את משך הנסיעה הכולל (נסיעה וטעינה). כדי להפעיל את Trip Planner, געו בסמל ההגדרות במפה (ראו הגדרות ניווט), ולאחר מכן געו ב-תכנון מסלול.

כאשר Trip Planner מופעל ונדרשת טעינה כדי להגיע ליעדכם, רשימת הוראות ההגעה המפורטת כוללת עצירות בתחנות Supercharger, זמני הטעינה המומלצים בכל תחנת Supercharger, וכן את אומדן רמת האנרגיה הזמינה בעת ההגעה לכל תחנת Supercharger.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
בעת ניווט לתחנת Supercharger או, באזורים מסוימים, מטען מהיר של צד שלישי באמצעות Trip Planner, Model S יהיה עשוי להקצות אנרגיה לחימום מקדים של הסוללה לצורך הגעה לתחנת ה-Supercharger או למטען מהיר צד שלישי בטמפרטורת סוללה אופטימלית. תכונה זו מקצרת את משך הטעינה (ראו טעינה).

כדי להסיר את העצירות בתחנות Supercharger ולהציג הוראות בלבד, געו באפשרות הסרת כל עצירות הטעינה בחלק התחתון של רשימת ההוראות המפורטת. אם תסירו עצירות בתחנות טעינה, רשימת ההוראות המפורטת תהיה עשויה להציג התראה שמציינת שנדרשת טעינה לצורך הגעה ליעד. כדי להוסיף עצירות בתחנת Supercharger להוראות ההגעה המפורטות, געו בהוסף תחנות טעינה.

בעת טעינה בתחנת Supercharger, מסך הטעינה מציג את זמן הטעינה שנותר כדי להגיע לתחנת Supercharger הבאה, או ליעדכם (אם לא נדרשת עוד טעינה). אם תטעינו במשך זמן קצר או ארוך יותר, זמן הטעינה עבור תחנות Supercharger הבאות יעודכן בהתאמה.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
ניתן להשתמש באפליקציה לנייד כדי לנטר את הזמן הנותר לסיום הטעינה.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
אם יש תקלה בתחנת Supercharger במסלול הנסיעה שלכם, אזי Trip Planner יציג הודעה וינסה לחשב מסלול מחדש לתחנת Supercharger אחרת.

אם Trip Planner מעריך שלא תהיה לכם אנרגיה מספיקה עבור נסיעה הלוך וחזור, ואין תחנות Supercharger זמינות במסלול נסיעתכם, אזי Trip Planner יציג התרעה בחלק העליון של רשימת הוראות ההגעה המפורטות שאומרת כי נדרשת טעינה כדי להגיע ליעדכם.

עדכוני מפה

כאשר עדכוני מפה יהיו זמינים, הם ישלחו באופן אוטומטי אל ה-Model S באמצעות רשת Wi-Fi. כדי לוודא שתקבלו אותם, חברו מעת לעת את ה-Model S לרשת Wi-Fi (ראו Wi-Fi). במסך המגע תוצג הודעה כאשר מפות חדשות הותקנו.