עדכוני תוכנה

טעינת תוכנה חדשה

Tesla מעדכנת את תוכנת הרכב באופן אלחוטי, ומספקת כל הזמן תכונות חדשות. ה-Tesla ממליצה להתקין עדכוני תוכנה ברכב שלכם בהקדם האפשרי. כדי להבטיח הורדת עדכוני תוכנה מהירה ואמינה ביותר, השאירו את ה- Wi-Fi מופעל ומחובר בכל עת שניתן. במרבית המקרים, על כלי הרכב שלכם להיות מחובר לרשת Wi-Fi כדי להוריד את עדכון התוכנה (ראו Wi-Fi).

הורדה לעומת התקנה של תוכנה חדשה

ישנם שני שלבים לקבלת עדכון חדש: הורדת התוכנה (אשר דורשת חיבור Wi-Fi), והתקנתה. לנוחותכם, ניתן להתחיל הורדות והתקנות באמצעות אפליקציית Tesla למכשיר נייד.

הורדה

כאשר עדכון תוכנה זמין להורדה, ההורדה מתרחשת אוטומטית, יוצג חץ ירוק בראש מסך המגע. אם כלי הרכב אינו מחובר אל Wi-Fi, סמל הורדה צהוב יופיע. למרות שניתן לנהוג ברכב בעת שמתרחשת הורדת עדכון תוכנה, נהיגה עלולה להפריע להורדה אם הרכב יאבד את חיבור ה-Wi-Fi. ברגע שעדכון התוכנה ירד במלואו והוא מוכן להתקנה, יוצג סמל שעון בחלק העליון של מסך המגע.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
כדי להבטיח הורדת עדכוני תוכנה מהירה ואמינה ביותר, יש להשאיר את ה-Wi-Fi מופעל ומחובר בכל עת שניתן (ראו Wi-Fi).

התקנה

לא ניתן לנהוג בעת התקנת תוכנה. כאשר הרכב מחובר, הרכב יעצור את הטעינה עד שההתקנה תושלם. כדי להתחיל בהתקנה, יש לגעת בסמל השעון הצהוב בחלק העליון של מסך המגע. יש לגעת באפשרות התקנה כעת כדי להתחיל בהתקנה מייד או לגעת באפשרות הגדרת זמן כדי לבחור זמן התחלה אחר. בכל עת לפני תחילת העדכון, באפשרותכם לגעת בסמל שעון זה כדי לתזמן מחדש את העדכון. אם אתם נוסעים ב-Model S בזמן שנקבע לעדכון תוכנה, העדכון יבוטל ויהיה עליכם לתזמן אותו מחדש. באפשרותכם גם להציג, להוריד ולהתקין עדכוני תוכנה על ידי ניווט אל Controls > Software. אם ניתן, יש לחבר אל ה-Wi-Fi כדי להוריד את העדכון.

עדכוני תוכנה אינם מתבצעים כאשר תכונות מסוימות פעילות, כגון 'השארת מצב אקלים פועל', 'מצב כלב' ו-'מצב מחנאות' וכן Smart Preconditioning.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
עדכוני תוכנה לא יתקינו אם מצב Keep,Dog או Camp יופעלו (ראו Keep Climate On, כלבו-Camp).
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
לפי הצורך, Tesla שולחת גם עדכוני תוכנה באמצעות חיבור סלולרי.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
חלק מעדכוני התכנה לוקחים בערך 30 דקות להשלמה (חלק עלולים לקחת יותר זמן). Model S חייב להיות במצב 'חניה' בעת עדכון התוכנה החדשה.
Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
אזהרה
אל תנסו להשתמש בכלי רכב במהלך התקנת התוכנה. פעולת כלי הרכב, ובכלל זה מערכות בטיחות מסוימות ופתיחת או סגירת דלתות או חלונות, עלולה להיות מוגבלת או מושבתת במהלך התקנה, ואתה עלול לגרום נזק לכלי הרכב.

העדפות עדכוני תוכנה

Tesla קובעת איך, מתי ולהיכן לשלוח עדכונים לכלי רכב, לפי מגוון גורמים ייחודיים לכל גרסה. ב- Controls > Software, תוכלו לבחור כמה מהר תרצו לקבל את העדכונים אשר מוכנים עבור כלי הרכב. באפשרותכם להיות בין הראשונים שמאמצים עדכונים על ידי בחירה באפשרות Advanced(על מנת לקבל עדכונים נוספים), או להמתין עד שאחרים הותקנו (דבר שיוביל לפחות עדכונים) על ידי לחיצה על Standard. בחירה באפשרות Advanced לא מצרפת את כלי הרכב שלכם לתוכנית הגישה המוקדמת של Tesla.

Tesla אינה מעדכנת את התוכנה שלכם לפי בקשה ממי שמעוניין לקבל את העדכונים והשיפורים העדכניים ביותר. בחירה באפשרות מתקדם וחיבור קבוע לרשת Wi-Fi (ראו Wi-Fi) היא הדרך הטובה ביותר לקבל את עדכוני התוכנה העדכניים ביותר במהירות.

אם מסך המגע מציג הודעה המציינת כי עדכון התוכנה לא הושלם בהצלחה, יש להמתין לעדכון התוכנה הבא כדי לעדכן את הרכב שלכם.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
מסך עדכון התוכנה יוצג עד להתקנת העדכון. יש להתקין עדכון תוכנה בהקדם האפשרי. כל נזק הנובע מאי התקנת עדכון תוכנה אינו מכוסה באחריות הרכב. אי התקנה או סירוב להתקין את עדכוני התוכנה עלול להוביל לאי יכולת לקבל גישה לתכונות מסוימות או ייתכן שתגרום להתקני מדיה מסוימים להפוך לבלתי תואמים.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
Tesla עשויה לעדכן או לבצע התקנה מחדש של התוכנה ברכב כחלק ותהליך אבחון, תיקון ותחזוקה רגילים במהלך שירות Tesla.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
לא ניתן לחזור לגרסת תוכנה קודמת.

טעינה

אם ה-Model S נמצאת בטעינה כאשר עדכון התוכנה מתחיל, הטעינה תיפסק. הטעינה מתחדשת באופן אוטומטי לאחר השלמת עדכון התוכנה.

הצגת הודעות הפצת גרסה

עם סיום עדכון התוכנה, קראו את הודעות הפצת הגרסה המוצגות במסך המגע כדי לקבל מידע נוסף לגבי שינויים או תכונות חדשות. כדי להציג ההערות של הפצת הגרסה הנוכחית של תוכנת הרכב שלכם בכל עת, געו באפשרות Controls > Software > Release Notes.

Tesla ממליצה בחום לקרוא את הודעות הפצת הגרסה במלואן. הן עשויות להכיל מידע חשוב בנושא בטיחות או הוראות הפעלה עבור ה-Model S שלכם.