עדכוני תוכנה

טעינת תוכנה חדשה

Tesla מעדכנת את תוכנת הרכב באופן אלחוטי, ומספקת כל הזמן תכונות חדשות. ה-Tesla ממליצה להתקין עדכוני תוכנה ברכב שלכם בהקדם האפשרי. כדי להבטיח הורדת עדכוני תוכנה מהירה ואמינה ביותר, השאירו את ה- Wi-Fi מופעל ומחובר בכל עת שניתן. במרבית המקרים, על כלי הרכב שלכם להיות מחובר לרשת Wi-Fi כדי להתחיל בעדכון (ראו Wi-Fi).

עדכוני תוכנה לא מבוצעים כשהמאפיינים הבאים פעילים:

  • חימום מוקדם חכם
  • 'השאר מצב אקלים פועל', 'מצב כלב' ו-'מצב מחנאות'
  • מצב שמירה
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
לפי הצורך, Tesla שולחת גם עדכוני תוכנה באמצעות חיבור סלולרי.
Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
אזהרה
אל תנסו להשתמש בכלי רכב במהלך עדכון תוכנה. פעולת כלי הרכב, ובכלל זה מערכות בטיחות מסוימות ופתיחת או סגירת דלתות או חלונות, עשויה להיות מוגבלת או מושבתת במהלך עדכון תוכנה, ואתם עלולים לגרום נזק לכלי הרכב.

כאשר יש עדכון תוכנה זמין, סמל שעון בצבע צהוב יופיע בחלק העליון של מסך המגע. ניתן להתקין עדכוני תוכנה בשלוש דרכים:

  • לחצו על סמל השעון הצהוב כדי להציג את מסך התזמון, אשר יבקש מכם לבחור זמן להתקנת העדכון (הגדר לשעה זו) או להתקינו כעת (התקנה עכשיו). לאחר התזמון, סמל השעון בצבע צהוב יהפוך לסמל שעון בצבע לבן עד לתחילת העדכון. בכל עת לפני תחילת העדכון, באפשרותכם לגעת בסמל שעון זה כדי לתזמן מחדש את העדכון.
  • געו ב-פקדים > תוכנה כדי לקבוע אם קיים עדכון זמין עבור כלי הרכב שלכם. אם יש עדכון זמין, געו ב-עדכון תוכנה זמין כדי לעבור למסך התזמון, כפי שצוין לעיל.
  • התחילו את העדכון באמצעות האפליקציה לנייד של Tesla.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
התקנת עדכוני תוכנה מסוימים עשויה לארוך עד שלוש שעות. Model S חייב להיות במצב 'חניה' בעת עדכון התוכנה החדשה. כדי להבטיח הורדת עדכוני תוכנה מהירה ואמינה ביותר, השאירו את ה-Wi-Fi מופעל ומחובר בכל עת שניתן (ראו Wi-Fi).

ישנם שני שלבים לעדכון תוכנה:

  • שלב ההורדה: במהלך שלב זה, העדכון החדש נשלח באופן אלחוטי לרכב. אם עדכון התוכנה זמין אך לא ניתן להורדה מאחר והרכב אינו מחובר ל-Wi-Fi, בחלק העליון של מסך המגע יוצג סמל הורדה צהוב. בפעם הבאה שהרכב יתחבר ל-Wi-Fi, ההורדה תתבצע באופן אוטומטי. כאשר ההורדה מתבצעת, סמל ההורדה יהפוך לירוק. למרות שניתן לנהוג ברכב בעת הורדת עדכון תוכנה, נהיגה עלולה להפריע להורדה אם הרכב יאבד את חיבור ה-Wi-Fi. ברגע שעדכון התוכנה ירד במלואו והוא מוכן להתקנה, יוצג סמל שעון צהוב בחלק העליון של מסך המגע.
  • שלב ההתקנה: במהלך שלב ההתקנה, לא ניתן לנהוג. כאשר הרכב מחובר, הרכב יעצור את הטעינה עד שההתקנה תושלם. כדי להתחיל בשלב הטעינה, יש לגעת בסמל השעון הצהוב בחלק העליון של מסך המגע. יש לגעת באפשרות התקנה כעת כדי להתחיל בהתקנה מיד או לגעת באפשרות הגדרת זמן כדי לבחור את זמן ההתחלה עבור ההתקנה. אם תזמנת את עדכון התוכנה להתקין בזמן עתידי, סמל השעון הצהוב ישתנה לסמל שעון לבן עד שההתקנה תתחיל. בכל עת לפני תחילת העדכון, באפשרותכם לגעת בסמל שעון זה כדי לתזמן מחדש את העדכון.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
עדכוני תוכנה לא יתקינו אם מצב Keep,Dog או Camp יופעלו (ראו Keep Climate On, כלבו-Camp).

העדפות עדכוני תוכנה

Tesla קובעת איך, מתי ולהיכן לשלוח עדכונים לכלי רכב, לפי מגוון גורמים ייחודיים לכל גרסה. תוכלו לבחור את המהירות והתדירות בהן תקבלו עדכוני תוכנה. כדי לשנות את העדפותיכם, געו ב- > תוכנה > העדפות עדכוני תוכנה ובחרו באחת מהאפשרויות הבאות:

  • סטנדרטי: קבלו עדכוני תוכנה במהלך ההפצה הרגיל עבור אזורכם ותצורת כלי הרכב שלכם. כאשר גרסת תוכנה הופכת זמינה, היא בדרך כלל כבר פועלת בכלי רכב של לקוחות אחרים למשך זמן מה.
  • מתקדם: קבלו את עדכוני התוכנה העדכניים ביותר עבור אזורכם ותצורת כלי הרכב שלכם, מיד כשהם זמינים. עליכם לזכור כי למרות שתקבלו עדכוני תוכנה מיד כשיהיו זמינים עבור כלי הרכב הספציפי שלכם, ייתכן שלא תהיו בקבוצה הראשונה של בעלי Tesla שיקבלו את העדכון. בחירה באפשרות Advanced לא מצרפת את כלי הרכב שלכם לתוכנית הגישה המוקדמת של Tesla.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
Tesla אינה מעדכנת תוכנה לפי בקשה ממי שמעוניין לקבל את העדכונים והשיפורים העדכניים ביותר. בחירה באפשרות מתקדם וחיבור קבוע לרשת Wi-Fi (ראו Wi-Fi) היא הדרך הטובה ביותר לקבל את עדכוני התוכנה העדכניים ביותר.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
מסך עדכון התוכנה יוצג עד להתקנת העדכון. עליכם להתקין עדכון תוכנה ברגע שהוא יהיה זמין. כל נזק הנובע מאי התקנת עדכון תוכנה אינו מכוסה באחריות הרכב. אי התקנה או סירוב להתקין את עדכוני התוכנה עלול להוביל לאי יכולת לקבל גישה לתכונות מסוימות ולגרום להתקני מדיה מסוימים להפוך לבלתי תואמים.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
Tesla עשויה לעדכן או לבצע התקנה מחדש של התוכנה ברכב כחלק ותהליך אבחון, תיקון ותחזוקה רגילים במהלך הביקור במוסך.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
לא ניתן לחזור לגרסת תוכנה קודמת.

אם במסך המגע מוצגת הודעה לפיה התקנת עדכון תוכנה לא הושלמה בהצלחה, יש לפנות אל Tesla.

טעינה

אם ה-Model S נמצאת בטעינה כאשר עדכון התוכנה מתחיל, הטעינה תיפסק. הטעינה מתחדשת באופן אוטומטי לאחר השלמת עדכון התוכנה. אם אתם נוסעים ב-Model S בזמן שנקבע לעדכון תוכנה, העדכון יבוטל ויהיה עליכם לתזמן אותו מחדש.

הצגת הודעות הפצת גרסה

עם סיום עדכון התוכנה, קראו את הודעות הפצת הגרסה המוצגות במסך המגע כדי לקבל מידע נוסף לגבי שינויים או תכונות חדשות. כדי להציג ההערות של הפצת הגרסה הנוכחית של תוכנת הרכב שלכם בכל עת, געו באפשרות בקרות > תוכנה > הערות גרסה.

Tesla ממליצה בחום לקרוא את הודעות הפצת הגרסה במלואן. הן עשויות להכיל מידע חשוב בנושא בטיחות או הוראות הפעלה עבור ה-Model S שלכם.