דרכי פעולה מומלצות להתמודדות עם מזג אוויר קר

כדי לוודא ש-Model S מספק לכם את חוויית הבעלות הטובה ביותר שניתן בתנאי מזג אוויר קר קשים, פעלו בהתאם לדרכי הפעולה המומלצות הבאות.

לפני הנסיעה

כאשר שלג וקרח מצטברים על הרכב שלכם, חלקים נעים, כגון ידיות הדלת, החלונות, המראות והמגבים עשויים לקפוא במקומם. כדי להשיג טווח וביצועים מקסימליים, חשוב לחמם את תא הנוסעים ואת המצבר לפני הנסיעה. קיימות מספר דרכים לעשות זאת:

 • לחצו על התכונה תיאום, הזמינה במסכי הטעינה ובקרת האקלים, כדי להגדיר את המועד שבו ברצונכם שהרכב יהיה מוכן לנהיגה (ראו טעינה מתוזמנת ויציאה מתוזמנת).
 • באפליקציה לנייד, נווטו אל אקלים כדי להתאים אישית את הטמפרטורה שאליה אתם רוצים לחמם את תא הנוסעים. פעולה זו גם מחממת את המצבר במתח הגבוה בהתאם לצורך.
 • באפליקציה לנייד, נווטו אל אקלים > מפשיר אדים כדי להמס שלג, קרח וכפור שהצטברו על השמשות, חלונות ומראות. פעולה זו גם מחממת את המצבר במתח הגבוה בהתאם לצורך.
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  הערה
  Tesla ממליצה להפעיל את הגדרות האקלים 30-45 דקות לפחות לפני תחילת הנסיעה (ראו תפעול פקדי בקרת אקלים). זמני החימום המוקדם תלויים בטמפרטורה החיצונית ובגורמים אחרים. האפליקציה לנייד תודיע לכם כאשר הרכב יגיע לטמפרטורת החימום המוקדם הרצויה.

שקע טעינה

אם הבריח של שקע הטעינה קפא במקומו וכבל הטעינה נתקע בשקע הטעינה, נסו לשחרר ידנית את כבל הטעינה. ראו שחרור ידני של כבל הטעינה.

בתנאי מזג אוויר של קור קיצוני או קרח, תפס שקע הטעינה שלכם עשוי לקפוא במקומו. אם אינכם יכולים להוציא או להכניס את כבל הטעינה, או אם הרכב לא נטען במטען מהיר בגלל שהבריח קפא במקומו, השתמשו בהגדרה הפשרת רכב באפליקציה לנייד. פעולה זו יכולה לסייע להפשרת הקרח על תפס שקע הטעינה כדי שניתן יהיה להוציא או להכניס את כבל הטעינה.

תוכלו למנוע גם את הקיפאון של פתח שקע הטעינה באמצעות הגדרות תזמון (ראו טעינה מתוזמנת ויציאה מתוזמנת).

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
אם בריח שקע הטעינה קפא במקומו, ייתכן שהוא לא ינעל את כבל הטעינה במקומו בעת הכנסתו, אך הוא עדיין יהיה מסוגל לטעון בזרם חילופין בקצב איטי, גם אם הבריח אינו מופעל.

טעינה

על-ידי שימוש ב-Trip Planner (אם זמין) כדי לנווט אל מיקום טעינה של Tesla, Model S מחמם מראש את המצבר במתח גבוה כדי לוודא שכאשר תגיעו למטען, טמפרטורת המצבר תהיה מיטבית ומוכנה לטעינה. הדבר מפחית את משך הזמן שנדרש כדי לבצע טעינה. ראו (ראו תכנון נסיעות).

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
Tesla ממליצה להשתמש ב-Trip Planner כדי לנווט אל מיקום טעינה במשך 30-45 דקות לפחות לפני ההגעה על מנת להבטיח טמפרטורת מצבר ותנאי טעינה מיטביים. אם משך הנסיעה למיקום הטעינה קצר מ-30-45 דקות, שקלו לחמם מראש את המצבר לפני הנסיעה (ראו לפני הנסיעה).

חלונות

באפליקציה לנייד, נווטו אל אקלים ובחרו ב- הפשרת רכב,שעוזרת להמס שלג, קרח וכפור שהצטברו על השמשות, חלונות הנהג והמראות.

השתמשו באפליקציה לנייד כדי לקבוע פגישת שירות שבה Tesla תוכל לספק ציפוי דוחה מים לחלונות הצדדיים והאחוריים של הרכב שלכם (לא השמשה הקדמית) תמורת תשלום סמלי.

מראות

אם צפויה הצטברות קרח בעת חנייה, כבו את האפשרות מראות מתקפלות אוטומטית. געו באפשרויות פקדים > רכב > קיפול אוטומטי. קרח עלול למנוע את הקיפול או הפתיחה של מראות הצד החיצוניות.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
מראות הצד מתחממות באופן אוטומטי לפי הצורך במהלך החימום המוקדם או בעת הפעלת מפשיר האדים בשמשה האחורית.

מגבים

אם צפויה הצטברות של שלג או קרח במהלך החניה, געו באפשרות פקדים > שירות > מצב טיפול במגב. פעולה זו תגביה את המגבים כנגד השמשה הקדמית וניתן יהיה להפשיר אותם בזמן הפשרת השמשה הקדמית (ראו מגבים ומתזים). באפשרותכם גם להפעיל מפשירי מגבים (אם מותקנים). ראו תפעול פקדי בקרת אקלים.

צמיגים ושרשראות לצמיגים

יש להשתמש בצמיגי חורף להגברת האחיזה בתנאי שלג או קרח. ניתן לרכוש צמיגי חורף ב-Tesla Shop (ראו סוגי צמיגים עונתיים).

השרשראות לצמיגים מספקות משיכה נוספת בעת נסיעה בתנאים שלג או קרח. עיינו בתקנות המקומיות באזורכם כדי לבדוק אם שרשראות לצמיגים מומלצות או נדרשות בחודשי החורף. למידע נוסף ראו שימוש בשרשראות לצמיגים.

כאשר טמפרטורת הסביבה נמוכה, לחץ האוויר בצמיגי הרכב ירד. אם נורית החיווי של ניטור לחץ האוויר בצמיגים (TPMS) נדלקת, יש לנפח את הצמיגים לפני הנסיעה. הצמיגים מאבדים PSI אחד עבור כל ירידה של 6° C בטמפרטורה החיצונית (ראה טיפול בצמיגים ותחזוקתם). הקפדה על לחץ אוויר נכון בצמיגים עוזרת להתחמק מבורות ומשפרת את הטווח כאשר הצמיגים מנופחים כהלכה.

בזמן הנסיעה

מזג אוויר קר יכול להגדיל את צריכת האנרגיה מכיוון שנדרש יותר כוח להנעה ולחימום תא הנוסעים והמצבר. פעלו בהתאם להצעות הבאות כדי להפחית את צריכת האנרגיה:

 • השתמשו במחממי מושבים כדי לשמור על החום. מחממי מושבים משתמשים בפחות אנרגיה מאשר מחמם תא הנוסעים. הורדת הטמפרטורה בתא הנוסעים ושימוש במחממי המושבים מפחיתה את צריכת האנרגיה (ראו תפעול פקדי בקרת אקלים).
 • האטו את הנהיגה והימנעו מהאצה מהירה ותכופה.
 • הפעילו את Range Mode (אם מותקן) כדי להגביל באופן אוטומטי את צריכת החשמל של מערכת מיזוג האוויר על מנת לשמור על טמפרטורת הסוללה ותא הנוסעים. Range Mode יכבה גם את 'חתימת התאורה' (אם מותקנת) ויכוונן את פיצול המומנט למנועים הקדמי והאחורי כדי למקסם את הטווח (ראו השגת טווח מרבי).

בלימה רגנרטיבית

ייתכן כי הבלימה הרגנרטיבית תוגבל אם המצבר קר מדי. כאשר תמשיכו בנסיעה, המצבר יתחמם והאנרגיה הרגנרטיבית תגדל (ראו בלימה רגנרטיבית).

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
תוכלו להימנע מבלימה רגנרטיבית מוגבלת אם תאפשרו מספיק זמן לחימום מוקדם של הרכב שלכם או אם תשתמשו באפשרות תזמון לחימום מוקדם של ה-Model S לפני זמן היציאה (ראו טעינה מתוזמנת ויציאה מתוזמנת).

מצבר קר

סמל של פתית שלג כחול.
סמל פתית שלג כחול מופיע בלוח המחוונים כאשר חלק מהאנרגיה במצבר אינה זמינה משום שהמצבר קר. חלק זה של אנרגיה בלתי זמינה מוצג בצבע כחול במד המצבר. ייתכן ששיעורי הבלימה הרגנרטיבית, ההאצה והטעינה יהיו מוגבלים. סמל פתית השלג לא יוצג עוד כאשר המצבר יהיה חם די הצורך.

אחרי הנסיעה

השאירו את ה-Model S מחוברת לחשמל כאשר היא אינה בשימוש. הרכב שלכם ישתמש במערכת הטעינה, ולא במצבר עצמו, כדי לשמור על חום המצבר (ראו מידע על סוללת מתח גבוה).

יציאה מתוזמנת

כאשר הרכב חונה, חברו את Model S והשתמשו בהגדרות תיאום , הזמינות במסכי הטעינה ובקרת האקלים, כדי להגדיר את המועד בו ברצונכם שהרכב יבצע חימום מוקדם Model S (ראו טעינה מתוזמנת ויציאה מתוזמנת). אתם גם יכולים לתזמן זאת כדי למנוע מתפס שקע הטעינה לקפוא במקומו. הרכב שלכם יקבע את השעה המתאימה להתחלת הטעינה כדי שהיא תושלם שלא בשעות השיא ותא הנוסעים והמצבר יהיו חמים לפני שעת היציאה שנקבעה.

אחסון

אם אתם מחנים את ה-Model S לזמן ממושך, חברו את הרכב למטען כדי למנוע איבוד טווח תקין ולשמור על המצבר בטמפרטורה אופטימלית. הרכב שלכם יכול להישאר מחובר לחשמל בבטחה למשך כל פרק זמן.

כאשר ה-Model S אינה בשימוש, היא עוברת למצב שינה כדי לחסוך באנרגיה. הפחיתו את מספר הפעמים שאתם בודקים את סטטוס הרכב שלכם באפליקציה לנייד, מכיוון שהדבר מעיר את הרכב שלכם באופן אוטומטי ומתחיל צריכת אנרגיה רגילה.