מידע על סוללת מתח גבוה

Model S כולל מערכת סוללות מהמתוחכמות ביותר בעולם. השיטה החשובה ביותר לשמור על הסוללת מתח גבוה היא להשאיר את הרכב מחובר לשקע חשמל כאשר אינו בשימוש. זה חשוב במיוחד אם אתם לא מתכננים לנסוע ב-Model S במשך מספר שבועות.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
כשמשאירים את הרכב ללא שימוש ולא מחובר לשקע חשמל, הרכב משתמש מעת לעת באנרגיה מהסוללה עבור בדיקות מערכת ועבור הטענת סוללה במתח נמוך בעת הצורך.

אין כל יתרון בהמתנה עד שרמת האנרגיה בסוללה תהיה נמוכה לפני הטענתה. למעשה, ביצועי הסוללה הם הטובים ביותר כאשר מטעינים אותו באופן תדיר.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
אם תאפשרו לסוללה להתרוקן עד 0%, ייתכן שייגרם נזק לרכיבים אחרים או שיהיה צורך להחליפם (למשל, סוללה מתח נמוך). במקרה כזה, אתם תישאו באחריות לעלות התיקון ו/או ההובלה. הוצאות שקשורות לפריקת אנרגיה אינן מכוסות במסגרת האחריות או לפי מדיניות הסיוע בדרכים.

קיבולת הטעינה המרבית של הסוללה עשויה לפחות מעט לאחר מספר רב של טעינות מהירות בזרם ישיר (DC Fast Charging), כגון טעינות ב- Supercharger. כדי להבטיח טווח נסיעה מרבי וכן את בטיחות הסוללה, קצב הטענת הסוללה מואט כאשר הסוללה קרה מדי, כאשר היא כמעט מלאה, וכאשר מצב הסוללה משתנה עקב השימוש בה והגיל שלה. שינויים אלה במצב הסוללה נובעים מהפיזיקה של הסוללה והם עשויים להאריך את משך הטעינת Supercharging הכולל בכמה דקות לאורך זמן. באפשרותכם לקצר את זמן הטעינה בעזרת Trip Planner (אם זמין בשוק שלכם) כדי לחמם את הסוללה במהלך נסיעה לעמדת Supercharger. למידע נוסף ראו תכנון נסיעות.

טיפול בסוללה

לעולם אל תאפשרו פריקה מלאה של הסוללה.

גם כאשר Model S לא בשימוש, מתקיימת פריקה איטית של הסוללה כדי להעביר חשמל לרכיבים אלקטרוניים ברכב. פריקת הסוללה עשויה להיות בשיעור של 1% ליום, אם כי שיעור הפריקה עשוי להשתנות בהתאם לתנאי הסביבה (כגון: מזג אוויר קר), תצורת כלי הרכב וההגדרות שבחרתם באמצעות מסך המגע. ייתכנו מקרים שבהם עליכם להשאיר את Model S מנותק מהחשמל למשך פרק זמן ארוך (למשל: בשדה תעופה במהלך חופשה). במקרים כאלה, זכרו את השיעור של 1% כדי לוודא שהשארתם את הסוללה עם רמת אנרגיה מספיקה. למשל, בתקופה בת שבועיים (14 ימים), פריקת הסוללה עשויה להגיע עד 14% לערך.

פריקת הסוללה עד לרמה של 0% עלולה לגרום נזק לרכיבים בכלי רכב. כדי להגן מפני פריקה מלאה,-Model S נכנס למצב צריכת אנרגיה נמוכה כאשר רמת האנרגיה המוצגת מגיעה עד 0% לערך. במצב זה, הסוללה מפסיקה לתמוך ברכיבים אלקטרוניים ברכב ובמצבר מתח נמוך. כאשר מצב צריכת אנרגיה נמוכה זה פעיל, חברו מיד את Model S כדי למנוע את הצורך בהתנעה ממקור חיצוני ובהחלפת מצבר מתח נמוך.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
אם Model S לא מגיב ולא ניתן לבטל את נעילתו, לפתוח או להטעין אותו, ייתכן שהמצבר מתח נמוך הגיע לפריקה מלאה. במצב זה, נסו להתניע את סוללת מתח נמוך (ראו התנעה בדחיפה). אם הרכב עדיין אינו מגיב, השתמשו באפליקציה לנייד כדי לקבוע פגישת שירות.

מגבלות טמפרטורה

כדי לשמור על ביצועים טובים לאורך זמן, יש להימנע מחשיפת Model S לטמפרטורת סביבה שעולה על ‏60° צלזיוס או נמוכה מ-‏‎-30° צלזיוס למשך יותר מ-24 שעות ברציפות.

תכונת חיסכון באנרגיה

Model S כולל תכונת חיסכון באנרגיה, שמקטינה את צריכת האנרגיה על-ידי התצוגות כאשר Model S לא נמצאת בשימוש. ברכבים חדשים יותר, תכונה זו מספקת באופן אוטומטי רמה מיטבית של חיסכון באנרגיה. אולם ברכבים ישנים יותר, תוכלו לשלוט בצריכת האנרגיה על-ידי התצוגות, באמצעות נגיעה ב- פקדים > תצוגה > חסכון באנרגיה. למידע נוסף אודות השגת טווח מרבי וחיסכון באנרגיה, ראו השגת טווח מרבי.

רכב מוצף

כמו בכל כלי רכב, אם ה-Tesla שלכם נחשפה לשטפונות, אירועי מזג אוויר קיצוניים או הוצפה במים מכל סיבה אחרת (במיוחד במי מלח), פעלו כאילו הרכב עבר תאונה וצרו קשר עם חברת הביטוח שלכם לסיוע. אל תנסו להפעיל את הרכב לפני שנותן שירות של Tesla בחן אותו, אך עליכם לגרור אותו או להזיזו הרחק מכל מבנה.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
נזק כתוצאה ממים אינו נכלל באחריות.

התראות ואזהרות סוללה

Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
אזהרה
מערכת המתח גבוה חייבת להיות מטופלת רק על ידי טכנאי שהוכשר לכך. בשום פנים ואופן אין לפתוח את הסוללה או לחבל בה. אין לפרק, להסיר או להחליף רכיבים, כבלים או מחברים של מתח גבוה. כבלי מתח גבוה הם בדרך כלל בצבע כתום כדי להקל על זיהוים.
Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
זהירות
אם רמת הטעינה של הסוללה יורדת ל-0%, עליכם לחבר את הרכב לחשמל. אם תשאירו אותו לא מחובר לחשמל לפרק זמן ארוך, ייתכן שלא ניתן יהיה להטעין את Model S או להשתמש בו ללא התנעה ממקור חיצוני או החלפת סוללה מתח נמוך. להשאיר Model S כשאינו מחובר לשקע חשמל למשך זמן ארוך עלולה גם לגרום נזק תמידי לסוללה. אם אינכם מצליחים לטעון את Model S לאחר ניסיון להתניע את סוללת מתח נמוך, יש לתאם טיפול.
Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
זהירות
אין כל צורך בתחזוקת הסוללה על-ידי בעל הרכב. אין להסיר את מכסה מילוי נוזל הקירור, ואין להוסיף נוזל. אם לוח מחוונים מתריע כי רמת הנוזל נמוכה, יש להשתמש באפליקציה לנייד כדי לקבוע טיפול.
Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
זהירות
אין להשתמש בסוללה כמקור חשמל נייח. אם תעשו כך, האחריות תבוטל.