דרכי פעולה מומלצות להתמודדות עם מזג אוויר חם

כדי לוודא ש-Model S מספק לכם את חוויית הבעלות הטובה ביותר שניתן בתנאי מזג אוויר חמים, פעלו בהתאם לדרכי הפעולה המומלצות הבאות.

לפני הנסיעה

ישנן מספר דרכים להכין את הרכב לנסיעה, מבלי להיכנס לרכב אשר כבר חם:

  • הכינו מראש את תא הנוסעים על ידי הזזת כיוון זרימת האוויר מהמאווררים והפעלה או כיבוי של מחממי המושבים. באפליקציה לנייד, נווטו אל אקלים כדי להתאים אישית את הטמפרטורה שאליה אתם רוצים לקרר את תא הנוסעים.
  • לחצו על התכונה תיאום, הזמינה במסכי הטעינה ובקרת האקלים, כדי להגדיר את המועד שבו ברצונכם שהרכב יהיה מוכן לנהיגה (ראו טעינה מתוזמנת ויציאה מתוזמנת).
  • אפשרו את האפשרות הגנה מהתחממות יתר של תא נהג המונעת התחממות יתר של תא הנוסעים בתנאי סביבה חמים.
  • באפליקציה לנייד, נווטו אל פקדים כדי לאוורר את החלונות.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
Tesla ממליצה להפעיל את הגדרות האקלים 30-45 דקות לפחות לפני תחילת הנסיעה (ראו תפעול פקדי בקרת אקלים). זמני החימום המוקדם תלויים בטמפרטורה החיצונית ובגורמים אחרים. האפליקציה לנייד תודיע לכם כאשר הרכב יגיע לטמפרטורת החימום המוקדם הרצויה.

אחרי הנסיעה

השאירו את Model S מחוברת לחשמל כאשר היא אינה בשימוש, במיוחד אם מתבצעת הכנה מראש או הגנה מפני התחממות יתר של תא הנוסעים. הרכב שלכם ישתמש במערכת הטעינה, ולא במצבר עצמו, כדי לשמור על טמפרטורה נוחה (ראו מידע על סוללת מתח גבוה). בנוסף, יש מספר דרכים לצמצם את חום תא הנוסעים:

  • לפני יציאה מהרכב (לביצוע מטלות בית, למשל), השתמשו ב-Dog Mode כדי לשמור על תא הנוסעים קריר לחיות מחמד או טובין מתכלה. למידע נוסף ראו Keep Climate On, כלבו-Camp.
  • Tesla ממליצה לכבות את מיזוג האוויר בערך 30 שניות לפני לחיצה על 'חניה' כדי להפחית את הצטברות הנוזלים מתחת לרכב.
  • יש לחנות בצל כדי לסייע להפחית את צריכת הכוח ולשמור על טמפרטורות תא נוסעים קרירות.
  • השתמשו במגן שמש (זמין דרך Tesla Shop‏) אם עליכם לחנות בחוץ בשמש.
  • בעת החניה, חברו את Model S ובצעו תיאום לטעינה שלכם. כלי הרכב שלכם קובע את הזמן המתאים להתחיל בטעינה כדי להשלימה במהלך שעות צריכה נמוכה. תא הנוסעים והסוללה מוכנים גם הם על ידי הגדרת זמן יציאה. למידע נוסף, ראו טעינה מתוזמנת ויציאה מתוזמנת.

טעינה

בעת שימוש באפשרות 'תכנון נסיעות' או בעת ניווט אל תחנת Supercharger‏, כלי הרכב שלכם מכין אוטומטית את הסוללה לטעינה היעילה ביותר. בתנאי חום קיצוניים, ייתכן שלא תראו את ההודעה שכלי הרכב מכין מראש את הסוללה תוך ניווט אל Supercharger‏, אך הוא עדיין מכין את הסוללה לטעינה.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
Tesla ממליצה להשתמש ב-Trip Planner כדי לנווט אל מיקום טעינה במשך 30-45 דקות לפחות לפני ההגעה על מנת להבטיח טמפרטורת מצבר ותנאי טעינה מיטביים. אם משך הנסיעה למיקום הטעינה קצר מ-30-45 דקות, שקלו לחמם מראש את המצבר לפני הנסיעה (ראו לפני הנסיעה).

אם ניתן, השאירו את כלי הרכב מחובר אל המטען בכל פעם שאינו בשימוש, אפילו במזג אוויר חם, במיוחד אם נעשה שימוש בהכנת הרכב מראש או בהגנה מהתחממות יתר של תא נהג.

אחסון

אם אתם מחנים את ה-Model S לזמן ממושך, חברו את הרכב למטען כדי למנוע איבוד טווח תקין ולשמור על המצבר בטמפרטורה אופטימלית. הרכב שלכם יכול להישאר מחובר לחשמל בבטחה למשך כל פרק זמן.

כאשר ה-Model S אינה בשימוש, היא עוברת למצב שינה כדי לחסוך באנרגיה. הפחיתו את מספר הפעמים שאתם בודקים את סטטוס הרכב שלכם באפליקציה לנייד, מכיוון שהדבר מעיר את הרכב שלכם באופן אוטומטי ומתחיל צריכת אנרגיה רגילה.