מכסה תא מטען קדמי אקטיבי

איך פועל מכסה תא מטען קדמי אקטיבי

(אם קיימת) Model S (בהתאם לאזור ולתאריך הייצור) כוללת מערכת הגנה על הולכי רגל באמצעות מכסה תא מטען קדמי אקטיבי, שנועדה להפחית פגיעות ראש של הולכי רגל ורוכבי אופניים במקרה של תאונה חזיתית. חיישנים מרובים בחזית הרכב נועדו לזהות התנגשות עם הולך רגל כאשר Model S נוסעת במהירות שבין ‏19 ו-52 קמ"ש ‏‏‏,‎ , ולהגביה את החלק האחורי של מכסה תא המטען הקדמי באופן אוטומטי ב-80 מ"מ לערך. דבר זה מגדיל את המרווח בין תא המטען לרכיבים שמתחתיו, מה שמקטין את הסיכוי לפציעות.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
מערכת ההגנה על הולכי רגל מסתמכת על סדרת חיישנים ואלגוריתמים שתוכננו וכוילו כדי להחליט מתי יש להפעיל את מכסה תא המטען הקדמי האקטיבי. לכן לא כל התנגשות עם הולכי רגל תגרום למערכת לפעול. באופן דומה, ייתכן כי מכסה תא המטען הקדמי האקטיבי יופעל אם ה-Model S תתנגש בחיה, בכלי רכב או בעצם אחר.
רכב מתנגש בבובת ניסוי המדמה הולך רגל עם חצים המראים את התרוממות מכסה תא המטען הקדמי.

אם מכסה תא המטען הקדמי האקטיבי הופעל, תוצג התראה בלוח המחוונים ויישמע צליל. הביאו מייד את ה-Model S למרכז השירות הקרוב של טסלה או למוסך לתיקוני מרכב שאושר על-ידי טסלה. יש לטפל בחיישנים ובמנגנוני ההפעלה הקשורים למכסה תא המטען הקדמי האקטיבי לאחר כל הפעלה של מכסה תא המטען הקדמי האקטיבי.

Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
אזהרה
הפעלת מכסה תא המטען הקדמי האקטיבי עלולה לגרום לכך שמכסה תא המטען הקדמי המוגבה מפריע לשדה הראיה של הנהג ומגדיל את הסיכון לתאונה. אם ניתן לעשות זאת בצורה בטוחה, ניתן לנהוג ב-Model S למרכז השירות הקרוב של טסלה או למוסך לתיקוני מרכב שאושר על-ידי טסלה. אם לא ניתן לנהוג בצורה בטוחה (אינכם רואים בבירור מעבר למכסה תא המטען הקדמי המוגבה, הבריח של מכסה תא המטען הקדמי ניזוק וכו'), עליכם לגרור את כלי הרכב.
Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
אזהרה
אם מוצגת התראה בלוח המחוונים לגבי הפעלת מכסה תא המטען הקדמי האקטיבי, כאשר המכסה לא הופעל, הביאו מיד את ה-Model S למרכז השירות של Tesla.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
אם נגרם נזק לפגוש הקדמי, פנו אל מוסך לתיקוני מרכב שאושר על-ידי Tesla כדי לבדוק אם נגרם נזק לחיישנים.